Czym charakteryzuje się olej produkowany z orzechów laskowych?

Zdecydowana część ludzi kupuje w markecie oleje rzepakowe albo słonecznikowe. Tymczasem na rynku są także w większym stopniu „egzotyczne” oleje, dla przykładu z orzechów laskowych, włoskich czy też oleje krokoszowe, z awokado lub konopne.

Są one o wiele droższe, jednak naprawdę dobrze jest po nie sięgnąć ze względu na ich niezwykle korzystne cechy zdrowotne. Jeśli nie masz pewności, jaki olej jest najbardziej zdrowy, to warto wiedzieć, że najcenniejsze są te tłoczone na zimno ( aleklima klimatyzatory kanałowe ) oraz otrzymywane przy pomocy wyciskania mechanicznego roślin oleistych. Dla przykładu niezwykle znany olej z oliwek, soi i rzepaku jest zdrowy, ale należy mieć świadomość tego, że występują także oleje z orzechów, konopi czy nawet z pestek śliwek. Mają one wysoką wartość odżywczą i naturalnie wysoką jakość. Z innej strony są one jednak nie za bardzo wytrzymałe na magazynowanie.
dom jednorodzinny

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
olej

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy dobrze znamy atuty gwarantowane przez oleje. Mogą one dawać nie tylko niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, lecz mogłyby również dostarczać witamin, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Kolejną znaczącą sprawą jest to, że istnieją w olejach tzw. przeciwutleniacze, które przeciwdziałają procesom starzenia. Dla przykładu jeżeli zainteresował Cię olej z orzechów laskowych, to trzeba wiedzieć, że jest on uzyskiwany przez tłoczenie na zimno. Jego cechą charakterystyczną jest to, że posiada on delikatny i orzechowy smak. Jeśli chodzi o jego kolor, to jest to barwa żółto-złota. Tego typu olej może być wykorzystywany jako dodatek do lodów, deserów czy jako składnik dressingu. Jeśli chodzi o inne w mniejszym stopniu klasyczne oleje, to istnieją także takie wytwarzane z orzeszków arachidowych, zatem ziemnych.

Jest również olej z awokado, olej cedrowy, olej sezamowy czy też kokosowy. W dobrych sklepach kupimy także olej z ostu czy też nawet olej śliwkowy. Ten śliwkowy nie ma jednak koloru fioletowego, lecz jaskrawy złoto-żółty.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,