W czym może Ci pomóc architekt?

Każdy, ktokolwiek stawia budynek, korzystał będzie ze wsparcia projektanta. Potrzebować będziemy co najmniej jego pieczątki z numerem uprawnień na projekcie.
Prawo powiada, iż gdy wznosisz domek, architekt z należytymi uprawnieniami jest nieodzowny.

inwestycja

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan

To on sporządza budowlany projekt, na bazie którego pozyskuje się zezwolenie na wybudowanie domku. To on zadecyduje o bardzo ważnych sprawach, dla przykładu jaką grubość powinna posiadać otulina zbrojenia, etc. Jego porada może nam się przydać przy wyborze działki, a także przy określeniu wielkości potrzebnej powierzchni. Większość inwestorów, szczególnie stawiających pierwszy dom, ma z tym kłopot.
Projektant może także pomóc Ci w doborze gotowego projektu. Opłaca się skorzystać z tego, podczas gdy wypatruje się projektu do wybranej parceli.

W gąszczu otaczających nas danych trudno jest odnaleźć naprawdę wartościowe informacje. Z tego powodu jeśli ciekawi Cię ten temat, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

Umowę na wykonanie projektu podpiszesz z projektantem, jeśli pewien jesteś, że pragniesz korzystać z jego usług. Może ona być w taki sposób sporządzona, ażeby po kolejnych fazach zagwarantować możliwość wycofania się, jeśliby zmieniły się plany bądź współpraca nie układała się doskonale.

Pierwszym etapem jest tzw. projekt koncepcyjny. Możemy się z architektem umówić jedynie na wykonanie takowej koncepcji. Możesz także – za zgodą architekta – następne fazy polecić komuś innemu.

Drugim etapem będzie projekt architektoniczny, zatem opracowanie dokumentacji w zakresie koniecznym do pozyskania pozwolenia na budowę budynku. Ów projekt mieści również podstawowe rozwiązania konstrukcji i armatury oraz powinien być wystarczającą podwaliną do postawienia prostego budynku.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,