W jaki sposób walczyć z wilgocią w pomieszczeniach oraz w których miejscach najczęściej pojawiają się nieładne wykwity pleśni?

Niezwykle niebezpieczne dla zdrowia ludzi grzyby pleśniowe jest to kłopot, który występuje w dużej ilości polskich domach. Przyczyną powstawania grzybów jest zazwyczaj niedogrzanie pomieszczeń, przemarzanie ścian oraz wadliwa klimatyzacja.
Bardzo często wydaje nam się, że małe wykwity nie są wielkim kłopotem a przetarcie ich szmatką powinno być wystarczające aby się ich pozbyć.

szklany budynek

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to fałszywe rozumowanie ponieważ bez zlokalizowania przyczyny oraz bez usunięcia całej grzybni nieładny nalot wróci w niezwykle krótkim czasie. Wilgoć w mieszkaniu może pojawić się niezwykle często po niewystarczającym wyschnięciu po remontowych robotach. W pomieszczeniach już użytkowanych niezwykle ważna jest właściwa izolacja termiczna wierzchnich murów oraz sufitu na ostatnim piętrze. Źle wykonana termiczna izolacja sprzyja powstawaniu mostków termicznych, które określane są również cieplnymi. Są to miejsca niewystarczająco izolowane oraz niedostatecznie chronione przed wilgocią oraz zimnem.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany artykuł to oznacza, że temat Cię niesamowicie zafascynował – kliknij odnośnik (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-warszawa/), a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Mostki termiczne zazwyczaj powstają w koło drzwi i okien oraz na styku dwóch ścian lub muru i stropodachu. W takiej sytuacji bardzo wielokrotnie wykwity pleśniowe pojawiają się w rogach pomieszczeń lub nad oknami. Wilgoć do domu dostaje się bezpośrednio przez nieszczelne dachy lub pęknięte rury, które znajdują się w ścianach.

Osiedle domków jednorodzinnych

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgoć może pojawiać się także w środku mieszkania. Wytwarzamy ją sami każdego dnia przy gotowaniu czy oddychaniu. Taka sytuacja jest całkiem normalna a problem pojawia się w takiej sytuacji, kiedy tej wilgoci w mieszkaniu nie odprowadzamy na zewnątrz. Za rzadkie wietrzenie pomieszczeń, zbyt szczelne, plastikowe okna i pozatykane wentylacyjne kratki powodują, że wilgoć wraz z nagromadzonymi bakteriami w niej, pozostaje wewnątrz pomieszczenia.

Istotnym ratunkiem na kłopot nadmiernej wilgoci i pojawiającego się przez tą wilgoć grzyba jest zadbanie o właściwie zrobioną zewnętrzną, termiczną izolację na budynku oraz likwidacja wszystkich mostków termicznych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,