Dekorowanie ścian. Sposoby na mniejsze koszty odświeżania starych powierzchni. Czy malowanie jest jedyną opcją?

Z reguły projektując nową przestrzeń lub też odnawiając podstarzałą zastanawiamy się długi czas nad tym jak mają wyglądać ściany w mieszkaniu. Czasami bardzo długo zajmuje zanim zdecydujemy się na dany kolor, tapetę lub też fakturę ściany. Możliwości udekorowania ścian jest całkiem sporo dlatego nie jest dziwne, że ciężko podjąć decyzję. Jakie wymienić można najciekawsze formy dekorowania ścian? Na jakie warto zwracać uwagę?

Jak planujemy wziąć się za odświeżenie ścian należy zobaczyć w jakim stanie jest obecna powierzchnia jak również przemyśleć wszystkie etapy prac.

naklejki ścienne

Autor: enn-here
Źródło: http://www.flickr.com

Może bowiem być tak, iż cała powierzchnia nie przedstawia się źle oraz gdyby trochę pomyśleć, to możemy dosyć małym kosztem wygląd ścian poprawić. Zapewne niektórym nie mieści się to w głowie, natomiast rzeczywiście wystarczy troszkę kreatywności by pozbyć się największych mankamentów. Pomysłem na przykrycie niedoskonałości są dekoracyjne naklejki . Część osób uważa, iż są one charakterystyczne dla pokoi dziecięcych. Rzeczywiście jest dużo wzorów dla najmłodszych jednak istnieje również cała masa odpowiednich choćby do pokoju gościnnego. Motywy roślin albo abstrakcyjnych wzorów nie tylko przykryją niedoskonałości lecz na pewno sprawią, że wnętrze będzie ciekawsze i oryginalne. Kiedy nie chcemy wieszać na ścianie dodatkowych rzeczy, a

naklejki w pokoju dziecka

Autor: Jon
Źródło: http://www.flickr.com

raczej chcielibyśmy zostać przy farbie, to dobre dla nas okażą się dedykowane do salonów szablony malarskie. Są one doskonałe w miejscach, gdzie ściana nie jest mocno zniszczona, lecz bardziej przybrudzona oraz wymaga odmalowania. Za sprawą szablonów można pomalować daną część powierzchni bez potrzeby zamalowywania całej ściany.

Pozwoli to na oszczędność pieniędzy oraz naszego czasu. Szablony takie są bardzo proste w użyciu. W sklepach z farbami znajdziemy dużo ciekawych wzorów. Natomiast można też samemu wykonać tego typu szablon jak tylko mamy trochę zdolności manualnych, czas oraz chęci na takie zajęcia.
Należy powiedzieć, że takie zabiegi mogą być zrobione zarówno na podniszczonej ścianie jak również całkowicie nowej.

Chciałbyś odszukać zbliżone publikacje na taki temat? Ta ważna strona przedstawia właśnie to, czego poszukujesz.

Tego typu punktowe zajmowanie się powierzchnią ścian jest w ogóle bardzo interesującą formą dekoracji. W taki sam sposób możemy użyć choćby tapety, którą nie nałożymy na całej ścianie, lecz na jej część. Można w taki sposób oddzielić przykładowo od siebie dwie przestrzenie o innym charakterze. Jest to ciekawy zabieg, jaki sprawia, że przestrzeń ożywia.