Co muszą gwarantować drzwi wewnątrzklatkowe?

Drzwi wejściowe do mieszkań w blokach nie muszą co prawda spełniać takich wymagań, jak muszą to robić drzwi zewnętrzne, które są instalowane w domach wolnostojących, ale ich wybór również jest niezwykle ważny.

W poniższym tekście próbujemy podpowiedzieć, jakiego rodzaju kryteria należałoby mieć na uwadze, gdy kupujemy drzwi instalowane w środku klatki schodowej. Drzwi wewnątrzklatkowe, czy też drzwi wejściowe do mieszkania powinny posiadać przede wszystkim odpowiednie wymiary, dobre zabezpieczenia antywłamaniowe, właściwą izolację dźwiękową i termiczną i muszą się wyróżniać trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Muszą też pasować do stylu aranżacji klatki schodowej. Dostępne obecnie na rynku drzwi zazwyczaj nie mają wszystkich wymienionych wcześniej cech równocześnie. Za małą dopłatą prawie każdy producent (zobacz kable producent) drzwi powinien usprawnić niektóre parametry użytkowe i techniczne proponowanych przez swoją firmę produktów oraz w taki sposób wyprodukować towar, który będzie odpowiadał indywidualnym oczekiwaniom konkretnego odbiorcy.
metraż

Autor: Stolbud Włoszczowa
Należy mieć świadomość tego, że dla każdego producenta drzwi satysfakcja klientów jest sprawą najbardziej istotną. Do mieszkania w bloku lub w kamienicy dobre okażą się drzwi pełne uchylne, które roztwierane są od wewnątrz. Co prawda drzwi, które są otwierane na zewnątrz są znacznie trudniejsze do sforsowania, przy czym co poniektórzy zarządcy domów wielorodzinnych nie zezwalają na ich zamontowanie.

Tego typu decyzje są najczęściej podyktowane koniecznością zapewnienia drożności ciągów ewakuacyjnych na wypadek pojawienia się zagrożenia pożarowego, wybuchu gazu albo odmiennego rodzaju losowych wydarzeń. Jeśli jednak chodzi o wygląd zewnętrzny drzwi na klatkach schodowych, to jest to już sprawa dowolna.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,