W jaki sposób można zaprezentować propozycję przedsiębiorstwa na różnych targach?

W zakresie eksponowania oferty możliwości w dużym stopniu są zależne od konfiguracyjnego układu stoisk. Jest kilka najważniejszych form ustawienia ekspozycji.
Dowolna hala targowa posiada stoiska rzędowe, narożne, czołowe i wyspowe.

dom - pejzaż

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Stoiska rządowe, które określane są również szeregowymi, są zazwyczaj występującą konfiguracją na imprezach wystawienniczych. Stoiska charakteryzuje ograniczona możliwość prezentowania oferty przez to, że kontakt z gośćmi targowymi może odbywać się jedynie przez jedną ścianę tego typu stanowiska. To stwarza niebezpieczeństwo powstania sporego tłoku w okolicy ekspozycji, a to może zniechęcić wielu zwiedzających, żeby zapoznać się z propozycją wystawcy. Zaletami takiego stoiska rzędowego są łatwość dokonania zarezerwowania oraz mała cena najmu takiego stoiska. Stoisko narożne charakteryzuje się tym, że dwie sąsiednie ściany są otwarte dla widowni. W porównaniu ze stanowiskiem rzędowym, tego typu konfiguracja stwarza dużo bogatsze możliwości aranżacyjne.
Mieszkańcy

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Możliwością usytuowania ekspozycji jest również stoisko czołowe, które określane jest również półwyspem. Odsłonięcie trzech jego brzegów stwarza dobre warunki, aby pokazać obiekty, lecz występują ograniczone możliwości do eksponowania informacyjnych materiałów. Jedna zabudowana ścianka zezwala na to, żeby zamieścić za nią części magazynowo-techniczne oraz jest tam stanowisko do prowadzenia rozmów. Wypożyczenie miejsca pod czołowe stanowisko jest dosyć kosztowne, lecz z reguły występuje olbrzymie zapotrzebowanie na taką prezentację. W najwyższym stopniu odsłonięta forma wystawiennicza, to stoisko wyspowe, które określane jest również wyspą. Tego typu ekspozycja jest z dowolnej strony otoczona ciągiem komunikacyjnym.

Położenie takie stwarza najbardziej szerokie możliwości na zaprezentowanie oferty przedsiębiorstwa. Gdy wybieramy stoisko wyspowe, wtedy może pojawić się kłopot z lokalizacją części recepcyjnej oraz organizacją zaplecza.

Ten najnowszy tekst (https://reacon.pl/kontakt/) jest naprawdę niezwykle interesujący! Wejdź w zaznaczony link i sprawdź to sam. Każdy wpis będzie dla nas ważny.

Z zasady jednak umieszcza się te części w części środkowej stoiska.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,