W jaki sposób skutecznie wykonać skuteczne osuszanie murów?

Jest to proces dość złożony i wymagający dużej ilości pracy, z tego też powodu powinien być on poprzedzony rozpoznaniem oraz usunięciem przyczyn, w rezultacie których powstało zawilgocenie. Najczęstsza przyczyna to napór oraz penetracja gruntowej wilgotności do fundamentu.

kruszywo

Autor: Bathco
Źródło: Lazienkaplus.pl
Dzieje się tak w wyniku braku izolacji albo złego stanu tej izolacji.
Widok zawilgoconych ścian nie jest rzadkością. Żeby osuszanie murów było przeprowadzone z sukcesem, decyduje o tym poprawna eksploatacja realizowanych zabezpieczeń. Powinna ta eksploatacja polegać przede wszystkim na konserwacji układów odprowadzających wody opadowe z dachu, terenu przylegającego do budynku oraz tarasów. Istotne jest również utrzymywanie drożności drenaży i stałej sprawności układów wentylacyjnych w pomieszczeniach a także kontrolę poziomu mykologicznego. Pominięcie nawet jednego z tych czynników uniemożliwić może solidne osuszenie konkretnego obiektu. Zawilgocenie murów może być efektem przykładowo hydrologicznych zmian, złej hydroizolacji lub uszkodzenie takiej hydroizolacji. Najpopularniejsza przyczyna zawilgocenia, to napór wilgotności gruntowej na fundamenty.
Najpopularniejszy sposób na usunięcie wilgoci na ścianach, to zabezpieczenia powierzchniowe, które wykonywane są najczęściej z mineralnych albo bitumicznych powłok, które są nakładane na powierzchnie zewnętrzne budowlanej przegrody. Jednak trzeba pamiętać o tym, że posiadają one wiele wad i nie zawsze są skuteczne.

Bez zwłoki zobacz na stronie (http://archicom.pl/kawalerki-na-sprzedaz/) podobne informacje. Tam też przeczytasz coś pasjonującego, ponieważ przedstawia ona pokrewną problematykę.

Metody usuwania zawilgocenia ze ścian możemy podzielić na inwazyjne i bezinwazyjne. Długotrwałe metody inwazyjne będą sprawdzały się do odkopywania fundamentów, które kiedy są poddane wpływowi atmosferycznego powietrza wytrącają stopniowo wilgoć. W dłuższym okresie, kiedy to ława fundamentu osiąga stan bardzo małej wilgotności, wtedy zabezpieczona jest ona metodami hydroizolacji pionowej. Wykonywana jest opaska drenarska oraz fundamenty są zasypywane.

Defektem tego sposobu osuszania murów jest niebezpieczeństwo pojawienia się bardzo dużych opadów i podtopień, które najczęściej przywracają początkowy stan i powodują, że tego typu proces osuszania należy przeprowadzić ponownie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,