Szybka budowanie garażu murowanego, Wiśniowski bramy segmentowe

Przepisy mówią, że budowa garażu bez względu na jego nawierzchnię wymaga zezwolenia. Nie posiadają też znaczenia jego konstrukcja, ani materiał, z którego zostanie wykonany. Najpierw trzeba sprawdzić, czy teren parceli jest objęty planem miejscowym. Jeżeli nie, przed wystąpieniem o zezwolenie na budowę inwestor powinien zdobyć w urzędzie gminy decyzję o wymogach zabudowy. Aby zdobyć zezwolenie konieczne jest spełnienie wymogu dobrego otoczenia, co oznacza, że na pobliskich parcelach musi być zabudowa, na bazie której można określić parametry planowanego obiektu.

stylowy garaż

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa (spoiwo mineralne) garażu murowanego łączy się z niezbędnością posiadania jego projektu. Należy to powierzyć osobie z uprawnieniami budowlanymi do projektowania, czy też kupić projekt gotowy i zlecić jego realizację do miejscowych warunków . W każdym przypadku wzór musi być zgodny z wyznaczeniami planu miejscowego, bądź decyzji o wymogach zabudowy i spełniać żądania dla garaży określone w zarządzeniu o wymogach technicznych, którym powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jeszcze przed rozpoczęciem robót trzeba ustanowić szefa budowy i kupić, a później zarejestrować w starostwie dziennik budowy. Nowa brama do garażu to duży koszt, toteż powinno się do jej kupna podejść z ostrożnością. Wyselekcjonujmy odpowiednią bramę do garażu, która będzie służyć nam przez lata. wiśniowski bramy – zobaczysz – segmentowe to współczesne bramy zaplanowane i skonstruowane z myślą o wymagających klientach. Nie zajmują miejsca przed garażem, dzięki czemu można zatrzymać samochód na podjeździe wprost przed bramą. Atrakcyjne bramy segmentowe górne są proponowane w różnych szerokościach, również wysokościach.

brama

Źródło: pixabay.com
Bramy segmentowe poprzeczne są bardzo rzadko użytkowane. Ponieważ brama modularna jest instalowana za przepustem, do jej otwarcia i zamknięcia nie potrzeba miejsca przed garażem, jednakże podobnie jak w przypadku bramy uchylnej potrzeba ponadplanowych centymetrów, ażeby brama po otwarciu pomieściła się w garażu. Brama z motorem to gwarancja wygody i bezpieczeństwa. Unikamy wysiadania z pojazdu w deszczu i śniegu, brama zamyka się za nami, a poza tym do garażu nie wejdzie nikt nieproszony.