Jakie są typy ławeczek do trenowania?

Dobrej jakości ławka do ćwiczeń jest istotnym Wyposażeniem domowej czy profesjonalnej siłowni. Zależnie od konkretnego modelu, można trenować na niej wybrane partie mięśni czy też przeprowadzać treningi siłowe.

Jakie są typy ławek treningowych oraz na jaki model należałoby się zdecydować – na te kwestie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.
W sprzedaży można odnaleźć dużo modeli ławeczek treningowych. Najpopularniejsza ławeczka to ławka do treningu płaska. Jest to najmniej kosztowny model ławki treningowej i nie jest ona regulowana, a podstawa opiera się o posadzkę. Jej powierzchnia (biura na wynajem) jest w każdym przypadku równoległa do posadzki. Ławeczka tego typu jest wykorzystywana do w najwyższym stopniu najważniejszych ćwiczeń treningowych. Istnieje także ławka do treningu skośna – co poniektóre modele mogłyby być regulowane (więc można by regulować je na płasko albo skos). Ławka do treningu skośna jest używana do bardzo skutecznych ćwiczeń mięśni brzucha. Wiele ławeczek skośnych jest rozkładana – są one niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla osób, które pragną wyrzeźbić brzuch w domowym zaciszu. Jeśli brakuje nam miejsca na dużą, wielofunkcyjną ławkę, rozkładany model skośny może być doskonałym rozwiązaniem.
ławeczka

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje również ławeczka treningowa regulowana i jest ona rozwiązaniem uniwersalnym. W zależności od modelu, ławeczka regulowana mogłaby być ustawiona na płasko, na skos oraz może posiadać barierki, linki czy innego rodzaju akcesoria. Regulowaną ławkę można by porozstawiać na wiele sposobów i można trenować na niej większość ćwiczeń treningowych. Można wzmacniać klatkę piersiową, bicepsy czy brzuch. Jest ponadto ławeczka treningowa pod sztangę – jest to najbardziej wielofunkcyjna oraz najbardziej rozbudowana ławeczka.

Umożliwia ona przeprowadzanie treningów na wszystkie partie mięśni ciała oraz można na niej trenować ze sztangą. Jej mankamentem są gabaryty, gdyż zajmuje ona wiele miejsca oraz nie jest to model, który można by bez trudu złożyć czy też przesunąć.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,