Gdzie doskonale będą sprawdzać się drzwi przesuwne chowane w ścianę?

Drzwi przesuwne to nie wyłącznie nowoczesny wygląd oraz komfort. Przede wszystkim to sposób, żeby zaoszczędzić przestrzeń, która jest przede wszystkim ważna w niewielkich pokojach, w których drzwi roztwierane tradycyjnie nie mieszczą się.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę doskonale sprawdzają się w ciężkich przestrzeniach przykładowo takich, w których drzwiowe otwory zaprojektowane były zbyt blisko siebie i przez to standardowe drzwiowe skrzydła wzajemnie mogą się blokować. modele jezdne są najlepsze do miejsc przechodnich. Drzwi przesuwne chowane w ścianę moglibyśmy wykonać na dwa sposoby. Można by to zrobić przez wykucie wnęki w istniejącym już murze. W tego typu wnękę będą wjeżdżać drzwi i to wyjście zezwala zaoszczędzić bardziej znaczącą przestrzeń, ale są trudniejsze do wykonania. Drzwi przesuwne chowane w ścianę można by także wykonać przez konstrukcję przy istniejącej już ścianie ścianki z płyt k-g, które tworzą wnękę dla drzwi. Mimo, że część pomieszczenia przeznaczona jest na zabudowę, oszczędzamy i tak więcej miejsca niż w wypadku skrzydła drzwiowego standardowego.
Zimowy ogród

Autor: gothick_matt
Źródło: http://www.flickr.com

Drzwi jezdne naścienne są stanowczo mniej trudne do adaptacji niż drzwi chowane w ścianę. Można by z powodzeniem je zamontować samodzielnie, gdyż nie ma wymagania prowadzenia murarskich robót. Wystarczyłaby zazwyczaj poziomica, wiertarka oraz śrubokręt. Takie drzwi nie chowane są we wnęce a jedynie nasuwają się na ścianę. W polu ich działania nie można by postawić dla przykładu szafki, lecz pomimo tego zezwalają oszczędzić nawet sporo miejsca, ponieważ otwarcie ich nie zabiera miejsca w pomieszczeniu. Powinniśmy wiedzieć, że gdy decydujemy się na drzwi jezdne, nie musimy rezygnować z dobranego sposobu na wykończenie (wykonczenie pod klucz warszawa) podłogi.

Większa część proponowanych systemów na rynku, ma jedynie górną, nośną szynę, na której są podwieszone na wózkach skrzydła drzwiowe. Drzwi tego typu nie stykają się z podłogą, można więc ją wykończyć w jakikolwiek sposób.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,