Jak umeblować małą sypialnię

Sypialnia to miejsce szczególnie istotne na mapie naszego domku. Pomieszczenie kojarzące się z relaksem powinno przede wszystkim zapewniać nam zdrowy sen. Żeby sypialnia spełniała swą funkcję musi zostać odpowiednio umeblowana. W małym mieszkaniu albo niewielkim pokoju ciężko jest stworzyć aranżację nie jedynie funkcjonalną, ale i wyszukaną. W jaki sposób sprawić aby malutka sypialnia stała się azylem oraz stylowym wnętrzem równocześnie?

aranżacja sypialni

Autor: Dekoral Fashion
Źródło: Dekoral Fashion
Aranżując wnętrze malutkiej sypialni należy pamiętać, iż liczy się każdy centymetr oraz optymalnie wykorzystać przestrzeń. Warto również skorzystać z kilku trików, które pozwolą nam wizualnie zwiększyć powierzchnię alkowy i sprawić ażeby nabrała charakteru. Kiedy dysponujemy wysokim sufitem oraz zamieszkujemy w starej kamienicy możemy sobie pozwolić na antresolę, która pozwoli oszczędzić powierzchnię jak też umożliwi wkomponowanie szafy lub biurka. Nieduże mieszkanie w bloku trzeba urządzić tak, żeby powiązać wygodę z funkcjonalnością. Alkowa nierzadko spełnia rolę także garderoby. Szafy albo (pełna analiza) szafki, które pokrywają i są wbudowane w ściany, mieszczą przydatne miejsce na drobiazgi oraz rzeczy. Dzięki takiemu wyjściu pozbywamy się nadmiaru przedmioty z otoczenia, zbędnego bałaganu, a dzięki lustrom, które mogą być umieszczone na frontach szafy, dodamy alkowie centymetrów – komoda olcha.

Pamiętajmy, że najważniejszym fragmentem każdej niewielkiej sypialni jest miejsce do spania.

Nie zwlekaj, a jeżeli zainteresował Cię ten temat, to odsyłam do strony (https://www.archicom.pl/mieszkania-na-sprzedaz-wroclaw/). W tamtym miejscu odnajdziesz interesujące wątki.

Poduszeczki, koce, oraz pościel dodadzą przytulności. W wypadku białych ścian niezłym rozwiązaniem są tekstylia w mocnych kolorach, jakie przyciągną uwagę w kierunku najważniejszego mebla. Niezłym rozwiązaniem jest również urządzenie alkowy w ciepłych barwach np. beżach, które zachęcają do odpoczynku. Do łoża dobieramy pozostałe sprzęty (przykładowo komoda olcha). Należałoby w tym miejscu wspomnieć, że do łask powracają meble lakierowane

.

oświetlenie

Autor: Sigma
Źródło: Sigma
W małej sypialni warto zadbać o dodatki oraz prawidłowe oświetlenie. Sprawdzą się w niej nie tylko dekoracyjne neony, ale także lampki nocne czy lampy wiszące – komoda biała połysk. W oknach nie powinno zabraknąć zasłon, firan albo rolet, a półkach ulubionych książek. O sukcesie aranżacji niedużej alkowy świadczy przede wszystkim rozplanowanie niemnogich sprzętów, tekstylia i dobrze zaaranżowane ściany.