Coraz większy procent Polaków chce zrobić totalną termomodernizację, która polega na kupnie nowego kotła oraz ociepleniu budynku

Jeśli chcemy, aby obniżyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to trzeba zainwestować większą kwotę. Na szczęście odzyskamy ją za jakiś czas.
Duży procent Polaków, którzy mieszkają w domach wolnostojących, teraz decydują się na ocieplenie budynku.

mieszkania od dewelopera

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to znaczny koszt, jednakże naprawdę jest potrzebny. Dzięki temu nie ucieka nam z budynku ciepło.

Interesujący wpis? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie drabinki pokojowe, którą tutaj znajdziesz, też jest coś ciekawego.

Po pewnym czasie inwestycja nam się zwróci. Nie zapominajmy o tym, że ocieplić styropianem należy nie tylko zewnętrzne mury. Sporo ciepła ucieka również przez dach. Jeśli mamy w domu poddasze, który jest nieużywany, to powinniśmy także ocieplić strych. Świetnym pomysłem będzie również ocieplenie piwnicy, niezależnie od tego, czy znajduje się ona całkowicie pod powierzchnią gruntu czy nie. Jeśli na dodatek mamy w domu stary kocioł grzewczy, to najwyższy czas, żebyśmy zamienili go na nowy. W tej kwestii i tak za jakiś czas dopadnie nas prawo, ponieważ zmieniły się w naszym kraju przepisy. Będziemy musieli nabyć ekologiczny piec i najlepiej zrobić to przed 2021 rokiem. Jeśli zainteresowała nas termomodernizacja naszego budynku, to należy sprawdzić, czy nasze miasto zapewnia jakieś zwroty za wykonane prace. W różnych regionach naszego kraju jest z tym różnie.

Warto zatem sprawdzić w internecie albo udać się do urzędu oraz zapytać, na co można liczyć. To istotne, gdyż może okazać się, że będziemy w stanie przyoszczędzić sporą sumą pieniędzy, ponieważ państwo wspiera walkę ze smogiem.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,