Wiosenne dekoracje

Do naszych domów wielkimi krokami zbliża się wiosna. Wychłodzone przez zimę mieszkania powoli wypełniają się pierwszymi promieniami wiosennego słońca. Przedwiośnie jest już krótkim przedwstępem do nowej pory roku. Kiedy spod powoli topniejącego śniegu wyglądają nieśmiało niestrudzeni pionierzy wiosny – przebiśniegi i krokusy, za pomocą nieskomplikowanych zabiegów możemy sami zaprosić wiosnę do naszych wnętrz.

Wraz z wiosna budzi się do życia cały świat roślin. Najprościej wprowadzić ją do naszych domów wypełniając go tym czym hojnie nas obdarza – kwiatami. Pierwsze bukieciki żonkili czy tulipanów nadadzą wnętrzom świeżości i wypełnia je życiem. Kwiaty same w sobie są dekoracją, która oprócz odpowiednio dobranego wazonu nie potrzebuje dodatkowych ozdób.

bukiet
kwiaty

W oczekiwaniu na pierwsze żywe kwiaty możemy ozdobić nasz dom (propozycje) przedmiotami ozdobionymi motywami roślinnymi. Wybór jest szeroki, gdyż ornament florystyczny jest akcentem chętnie wykorzystywanym przez projektantów. Kwiecistym obrusem z powodzeniem przyozdobimy nasz stół, a poranne posiłki ożywimy kolorową i tematyczną zastawą. Relaks w pokoju dziennym umilą nam np. dekoracyjne poszewki na poduszki utrzymane w zielonej tonacji.

Może Cię też zainteresować: nowoczesne dodatki do domu

kwiaty

Przy okazji wiosennych metamorfoz nie możemy zapomnieć o oknach. To przez nie zagląda do nas wiosenne słońce. Coraz cieplejsze pogody sprawią, że częściej będziemy je otwierać dlatego wybierając dekoracje powinniśmy pamiętać także o wygodzie. Oryginalnie upięte zasłony nie wymagają wieszania firan, a to z kolei ułatwia dostęp do okien. Ciekawą dekoracją dla samych zasłon są ozdobne spinki o wymyślnych kształtach. Zasłony możemy też przewiązać np. kontrastującym kolorystycznie sznurem i samodzielnie ozdobić sztucznym kwiatem. Na naszym wiosennym parapecie nie może zabraknąć oczywiście roślin.

Jak zatrzymać wiosnę na dłużej w naszych domach? Przy okazji remontów i ogólnych porządków warto zainwestować w kolor. Zielone ściany mogą „kwitnąć” przez okrągły rok. Są dobrym tłem dla mebli reprezentujących każdy styl. Naturalnie komponują się z drewnem i stanowią ciekawy kontrast z zimnym metalem. Paleta barw jest szeroka: od delikatnej, pistacjowej po głęboką szmaragdową zieleń. Jeśli nie chcemy by jeden kolor zdominował nasze mieszkanie, ciekawym pomysłem jest zastosowanie tapet lub fototapet. Oryginalnie wyglądają też naklejki z motywami roślinnymi, a także wypełnione po brzegi soczystą zielenią obrazy.