Każdy, kto nabywa nowe mieszkanie ma możliwość zadecydować, gdzie zechce postawić ścianki działowe

Kiedyś ściany w kamienicach bywały raczej masywne. Dziś dzięki Bogu stawia się je dosyć bez problemów.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W starych budynkach usunięcie jakiejkolwiek ściany może okazać się zbyt skomplikowane, gdyż groziłoby to zawaleniem się stropu. Należy pamiętać, że w starych kamienicach nie narusza się zbytnio konstrukcji budynku. Dzisiaj jednak buduje się osiedla przy pomocy nowoczesnych standardów. Nie ściany utrzymują na sobie ciężar budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które często są pionowymi słupami. Zazwyczaj ich nie widzimy w swoim mieszkaniu, gdyż są elementem ścian między lokalami.

Prezentowany artykuł jest niesłychanie interesujący, czyż nie? Jeżeli także Twoje zdanie jest zbliżone, to na pewno pomocne notatki (https://noxel.pl/pl/c/Do-domu/3496) okażą się dla Ciebie użyteczne.

To niezwykle dobry trik, bo wówczas wewnątrz swego mieszkania da się układ ścian dowolnie modyfikować. Zwykle mamy mamy zaznaczone miejsce na jedynie kuchnię oraz łazienkę. Z pozostałymi pokojami możemy puścić wodzę fantazji. Jeśli wychowujemy smyki, to pewnie będziemy chcieli dać im prywatną przestrzeń. Czyli będą potrzebowały swych pokoi. Można także wydzielić trochę miejsca na gabinet. Każda ściana może być zrobiona dla przykładu z regipsu. Tego rodzaju materiał jest dosyć niedrogi i po prostu szybko się go montuje. Jego jedyny minus jest taki, że niestety przepuszcza dźwięki. Jeśli zatem pragniemy zachować prywatność, to należy postawić na budowę ścian w mieszkaniu z innych materiałów.

Dobrym pomysłem jest tradycyjna cegła. Owszem, postawienie takiej ściany będzie bardziej kosztowne oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej z pewnością bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała dość długi czas.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,