Tynki w XXI wieku przestają być jedynym wyjściem przy zamawianiu elewacji domu

Przez wiele lat ocieplony i otynkowany budynek był oznaką zasobnego portfela. Teraz spektrum wyboru tworzywa w znacznym stopniu się powiększyło.
Teraz można wybierać przeróżne metody wykończenia budynku z zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet tynk, który przez wiele lat był zazwyczaj jedyną opcją, rozwija się i ma kilka wariantów. Może być na przykład silikonowy albo krzemianowe. Pierwszy jest zalecany dla budynków, które mogą się szybko brudzić (chociażby takie, które znajdują się przy ruchliwych drogach), ponieważ dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i tym samym utrudnia osadzanie się zanieczyszczeń. Te drugie natomiast są odporne na grzyby oraz porosty. Warto też pomyśleć nad tym, ile warstw tynku położyć. Bywają bowiem tynki cienko- oraz grubowarstwowe. W naszym klimacie znacznie częściej stosowane są tynki kilkuwarstwowe. Jednak takiego typu elewacje nie są dla nas jedyną możliwością. Coraz częściej można również wyłożyć zewnętrzne Mury cegłą dekoracyjną, kamieniem albo drewnem. Istnieją też odpowiednio produkowane płytki elewacyjne, które nie pękają oraz fantastycznie wytrzymują wszystkie działania atmosferyczne przy wysokich i niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Warto zapamiętać to słowo, ponieważ może nam się przydać. To, który materiał kupimy, w znacznej mierze zależy od naszego gustu.

Dzisiaj przecież wszystkie te metody zdają egzamin nawet w trudnych warunkach.

Intryguje Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to poznaj ten unikalny serwis (http://www.drabest.pl/pl/). Znajdziesz w nim wiadomości, które okażą się dla Ciebie zajmujące.

Drewno oraz kamień należą do najbardziej eleganckich i także najdroższych sposobów wykończenia domu. Trzeba więc przed podjęciem decyzji zrobić kosztorys.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,