Gzymsy kojarzone są zwykle z budynkami z długą historią — a tu okazje się, że wracają teraz do łask

Eleganckie gzymsy potrafiły być elementem dekoracyjnym niejednego apartamentu w starej kamienicy. Dziś także decyduje się na to coraz więcej ludzi.
Mówi się, że moda powraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria
To prawda. Jeżeli popatrzeć by na historię gzymsów, to powrót jest niesamowity i to po dość długiej przerwie. Dawniej sztukateria była robiona niemal w każdej kamienicy. Dzisiaj szczególnie upodobali ją sobie artyści, którzy uwielbiają niestandardowe aranżacje wnętrz.

Jeśli masz ochotę zdobyć więcej wiadomości na prezentowany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu na witrynę – tam są one niezwykle ciekawe.

Jeśli więc chcemy zadziwić gości, to można wykończyć wnętrza ładnymi gzymsami. W obecnych czasach mogą być one wyprodukowane ze styropianu. Są wówczas lekkie oraz niezbyt drogie. Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą na przykład maskować karnisz, do którego potem będą przyczepione zasłony na żabkach. Mogą też stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wówczas ekipa wykończeniowa wmontuje w niego lampki. Da to dodatkowe oświetlenie, które będzie fantastycznie wyglądało dla przykładu w salonie. Lampki i kable będą schowane pod gzymsem. Są przeróżne rodzaje sztukaterii. Możemy wybrać przykładowo wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Powinniśmy tylko pamiętać, że te, które miałyby być wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wyprodukowane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna oraz sufitowe.
Jeśli postawimy na wykończenie domu w starym stylu, to gzymsy będą pasować stylowo — w szczególności w salonie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,