Gzymsy kojarzone są zwykle z budynkami z długą historią — a tu okazje się, że wracają teraz do łask

Eleganckie gzymsy potrafiły być elementem dekoracyjnym niejednego apartamentu w starej kamienicy. Dziś także decyduje się na to coraz więcej ludzi.
Mówi się, że moda powraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria
To prawda. Jeżeli popatrzeć by na historię gzymsów, to powrót jest niesamowity i to po dość długiej przerwie. Dawniej sztukateria była robiona niemal w każdej kamienicy. Dzisiaj szczególnie upodobali ją sobie artyści, którzy uwielbiają niestandardowe aranżacje wnętrz. Jeśli więc chcemy zadziwić gości, to można wykończyć wnętrza ładnymi gzymsami. W obecnych czasach mogą być one wyprodukowane ze styropianu. Są wówczas lekkie oraz niezbyt drogie.

Kliknij ten link i zobacz więcej wskazówek (http://kilowatslonca.pl/galeria/) dotyczących analizowanej w tym serwisie sprawy. Te rady bez wątpienia również na długi czas pozostaną w Twej pamięci.

Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą na przykład maskować karnisz, do którego potem będą przyczepione zasłony na żabkach. Mogą też stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wówczas ekipa wykończeniowa wmontuje w niego lampki. Da to dodatkowe oświetlenie, które będzie fantastycznie wyglądało dla przykładu w salonie. Lampki i kable będą schowane pod gzymsem. Są przeróżne rodzaje sztukaterii. Możemy wybrać przykładowo wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Powinniśmy tylko pamiętać, że te, które miałyby być wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wyprodukowane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna oraz sufitowe.
Jeśli postawimy na wykończenie domu w starym stylu, to gzymsy będą pasować stylowo — w szczególności w salonie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,