Właściwie stworzone miejsce pracy jest szalenie istotne dla naszego kręgosłupa

Wszyscy, którzy pracują przed laptopem, są świadomi tego, że prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Ślęczenie wiele godzin przed laptopem bywa ciężką próbą dla naszych pleców.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan

płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie jest przyzwyczajony do takiej pozycji. Zatem tendencja do wprowadzania siedzącego trybu życia zwykle odbija się na ludziach negatywnie. Po krótkim czasie zaczynają odczuwać kłopoty z kręgosłupem oraz boli ich głowa. Wynika to z tego, że mają nieprzystosowane miejsce pracy. W pracy z komputerem najważniejsze wydaje się być krzesło. Powinno być ono perfekcyjnie dopasowane do naszego wzrostu. Powinno mieć również odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wtedy niekiedy będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być także właściwie wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I oczywiście musi mieć podłokietniki.

Wciągający artykuł? Jeśli jesteś tego zdania, to tak samo interesujące treści znajdziesz również we wpisie (https://rokad.pl/tasmy-do-zastosowan-specjalistycznych/do-wewnatrz), który jest tutaj!

Bez tego ciężko nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Powinno także mieć dobre kółka. Muszą się lekko kręcić. Krzesło nie może przyciężkawo odsuwać się od biurka. Z tego powodu w wielu korporacjach zwykle widzimy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien sięgać piętami do ziemi.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to trzeba zakupić podnóżek. Będzie to wtedy idealny komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez problemów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nam już dokuczać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,