Jak łatwo możemy uzyskać wrażenie luksusu w naszych mieszkaniach?

Wybudowaliśmy sobie już domek z supernowoczesnych, eko materiałów. W ogrodzie pracuje pełną parą biologiczna oczyszczalnia, wybudowana za dotację z Unii. W ogrodzie posadzone piękne grusze i jabłonki. Pora więc zająć się wystrojem domku.

Do akcji wchodzi damski gust, mężczyzna na ogół swoją część pracy wykonał i pauzuje. Nie znaczy to, iż ten fragment pracy jest bezproblemowy. Dobór stylu w jakim urządzimy nasz domek nie jest łatwy. Należy porządnie przemyśleć tę sprawę.

Szafka z miejscem na posłanie dla kota

Autor: thedesignerpad.com
Źródło: thedesignerpad.com

Czy wolimy współczesny, oszczędny w wyrazie styl? Czy też może olśniewa nas bizantyjski zbytek? Żyrandole kryształowe? Nie jest to wcale łatwe, nie można bowiem przeholować, bo efekt może okazać się przeciwny do zamierzonego. Nadmiernie duża liczba kryształowych rzeczy wywoła chaos. Polecamy włoskie meble warszawa.

Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że omawiana tematyka Cię interesuje – po przejściu na stronę znajdziesz zbliżone, tak samo ciekawe informacje.

A przecież zamiarujemy w swoim domu odpoczywać. Żyrandole kryształowe nie nadają się do wszelkich pomieszczeń. Pamiętajmy, że wspomniane oświetlenie dobrze prezentuje się w pomieszczeniach powyżej 50 metrów kwadratowych. Jeśli dysponujemy taką dużą bawialnią, możemy śmiało zakupić tenże żyrandol. Wtenczas wystarczy już tylko okrągły stół, bielutki, wyszywany obrus, krzesła bądź też komfortowy zestaw wypoczynkowy. W wypadku gdy mamy niewielkie mieszkanko a koniecznie chcemy nasz dom napełnić odrobinę luksusu, mamy do wyboru lampa kryształowa, począwszy od tradycyjnych, do takich w kształcie lamp biurowych, aż po zwyczajne lampy sufitowe. Mają one tę zaletę, iż pasują do niewielkich pomieszczeń. Jednak podobnie jak w wypadku żyrandoli kryształowych, reguła powściągliwości obowiązuje taka sama – malutka lampa kryształowa z pewnością przyda blasku każdemu wnętrzu.

Wrażenie luksusu możemy uzyskać również w odmienny sposób w pomieszczeniach trochę mniej reprezentacyjnych, lecz przecież również ważkich (jeśli nie ważniejszych niż salon). Mam tutaj na myśli na przykład kuchnię, która dla wielu ludzi jest sercem domostwa, bowiem to właśnie tu toczy się tak naprawdę prawdziwe życie domu. Starczy zastosować jako dekorację płytka włoska, które gwarantują niezmiernie wysoką jakość i oryginalne wzornictwo. Jednakowo z łazienką – płytki włoskie zapewnią nam oryginalny styl aranżacji pomieszczeń, a wespół z lampami kryształowymi zagwarantują efekt elegancji o jaki nam chodziło.