Wiele osób śni o tym, by ich apartament był umeblowany w starym i bogatym stylu

Ten, kto pamięta jakieś filmy o czasach baroku, może pamiętać piękne zdobienia ścian czy sufitów.
Różnego typu gzymsy i ornamenty z reguły nazywamy sztukaterią.

kredyty
Grzejniki

Autor: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
Dają one możliwość uwydatnienia piękna ścian naszego apartamentu. Jeśli mamy ochotę, aby całe nasze mieszkanie było urządzone odrobinę w barokowym stylu, to pewnie musimy iść w tym kierunku.

Kiedy uznasz, że omawiany w tym serwisie wpis jest warty zainteresowania, kliknij tu, a zobaczysz więcej na tej witrynie podobnych materiałów!

Do tego przykładowo świetnie będą pasować jasne tapety w prążki oraz przykładowo żyrandol z wiszącymi kryształkami. Sztukateria jest znana od dawna. Tyle że w czasach PRL-u została zapomniana, ale powolutku wraca ona do łask. Powinniśmy też być świadomym tego, że dzisiaj jest najczęściej produkowana z plastiku albo gipsu. Trzeba zatroszczyć się o to, by pasowały one do wnętrza. Da się tego typu elementy dekoracji mieszkania kupić przez internet. Musimy jedynie zrobić odpowiednie pomiary. Przez internet będziemy mogli zamówić taką ilość upatrzonych gzymsów i o takiej długości, aby perfekcyjnie pasowały przykładowo do naszego salonu. Jeśli jednak obawiamy się, że coś możemy sknocić, to powinniśmy wezwać specjalistów, którzy zrobią dla nas to zlecenie. Trzeba tylko postanowić, czy im pozostawimy zakup sztukaterii, czy zrobimy to wcześniej sami, a ich zobowiążemy tylko do montażu.

Pamiętajmy, że tego typu ozdoba może być umieszczona tak samo pod sufitem, jak i przy podłodze. Wtedy będą się one różniły wyglądem. Bez problemu każdy zauważy różnicę. Eleganckie gzymsy będą cieszyły nasze oko przez wiele lat.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,