Przed rozpoczęciem pracy związanych z elewacją domu należy poznać kilka istotnych faktów

Wykonanie elewacji budynku mieszkalnego jest dosyć ważne. Musimy jednak wybrać najlepszy materiał i sposób wykonania.
Zwykle spotykanym rodzajem elewacji w naszym kraju bywa tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednak jest w błędzie ten, kto twierdzi, że istnieje tylko jeden rodzaj tynku. Mamy ich co najmniej kilka. Poza tynkiem możemy też wykonać elewację z kamienia lub drewna. Jednakże powróćmy do początku. Poprawnie położona elewacja to ważna kwestia. Warto zatem zatrudnić najlepszych specjalistów. Nie powinniśmy w tej sprawie oszczędzać. Za nasze skąpstwo przyjdzie nam potem zapłacić podwójnie, gdy będzie trzeba po pewnym czasie poprawiać błędy pierwszej ekipy.

Jeżeli potrzebne Ci nowe miejsce, z którego zamierzasz czerpać dane, to zalecamy to opracowanie (http://aluzarodekor.pl/oferta/zaslony/ ). Odnajdziesz w nim dużo materiałów na rozpatrywany tu wątek.

Zatem od razu weźmy się do sprawy, jak należy. Jeżeli zdecydujemy się na tynk, to można wybrać przykładowo akrylowy, mineralny albo silikonowy. Pierwszy jest bardzo elastyczny, ale kiepsko przepuszcza parę. Wobec tego nie poleca się go na budynki, które były ocieplone wełną mineralną. Następny jest najtańszy. Jednak nie ma predyspozycji do utrzymania trwałego Koloru. Przez to z reguły wykonuje się go w białym albo gołębim kolorze. I na koniec tynk silikonowy. Jest on bardzo wytrzymały na brud, więc używa się go zazwyczaj na domach, które znajdują się blisko tras szybkiego ruchu lub rejonów przemysłowych.

Miejmy na uwadze to, żeby decyzję o wyborze elewacji bardzo skrupulatnie przemyśleć. Są to dosyć duże koszty i inwestycję tego typu robi się na bardzo długi czas. Musimy także przemyśleć kwestie pięknego koloru, który powinien pasować do dachu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,