Każdy z nas pamięta zapewne meble ze sklejki, ale ich zastosowanie jest znacznie szersze

Przeróżnego typu dykty zwykle nie cieszą się popularnością, bo błędnie kojarzą się nam one jedynie z peerelowskimi meblościankami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com

reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka posiada bardzo szerokie zastosowanie. Zwykle wszystkim kojarzy się tylko z kiepskiej jakości meblami z okresu Polski Ludowej. Jednakże to nieprawdziwe skojarzenie. Istotne wydaje się być, aby poznać całe spektrum możliwości, które daje nam taki typ tworzywa. Jest ona produkowana z różnych gatunków drewna. Jej zewnętrzne warstwy mogą być wyprodukowane nawet z dość drogiego egzotycznego drzewa. Najistotniejsze jest to, że warstwy wewnątrz bywają zwykle wykonane z najtańszej brzozy lub sosny. Wówczas deska prezentować się będzie jak stuprocentowy dąb albo buk, a będzie o wiele tańsza i lżejsza. Fakt, sklejki bywają zwykle stosowane do produkcji mebli. Jednakże znacznie częściej znajdziemy je współcześnie w budownictwie (stropy), w produkcji opakowań (skrzynie) oraz w produkcji zabawek. Ich zastosowanie doprawdy jest wielkie oraz zobaczymy je w wielu działach przemysłu. Sklejka z reguły ma wiele warstw, ale jej szerokość może się w dużej mierze wahać od 3 do nawet 40 mm.

To świetnie, że masz chęć uzyskać zbliżone informacje na opisywany temat, ponieważ wchodząc na link, zgłębiasz przydatne informacje (https://espserwis.pl/szafy-klimatyzacji-precyzyjnej/) na podnoszone zagadnienie.

Z reguły na sklejkach można także znaleźć informację, że jest ona wodoodporna. Należy tutaj jednak wyjaśnić, że drewno zawsze nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest używany do sklejania poszczególnych warstw. Nie napęcznieje on zatem od wilgoci i nie sprawi, że na zewnętrznej warstwie sklejki pojawią się pęcherze. Warto o tym pamiętać w czasie zakupów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,