W jaki sposób znaleźć dobrego architekta wnętrz? Co powinno mieć wpływ na naszą decyzję?

W dzisiejszych czasach ludzie wciąż częściej korzystają z pomocy architekta wnętrz. Wiąże się to z reguły z brakiem czasu jak również niezdecydowaniem. Nie wiemy za bardzo jak urządzić nasze mieszkanie poszukujemy pomocy w zakresie wybrania materiałów, sprzętów, akcesoriów czyli właśnie takich rzeczy, na których projektant wnętrz zna się świetnie. Musimy mieć świadomość, że ofert na rynku jest sporo. Jak zatem wybrać dobrego projektanta wnętrz?

projekt architektoniczny

Autor: Samuraijohnny
Źródło: http://www.flickr.com/photos/samuraislice/3309481048/

Na wybranie odpowiedniej oferty dajmy sobie trochę czasu. Przejrzyjmy katalogi oraz portfolia ciekawych osób. W sieci znajdziemy mnóstwo ofert tego typu. Możemy poszukiwać na przykład fachowców we własnym mieście zamieszkania. Frazą, która da nam możliwie jak więcej przydatnych rezultatów jest projektant wnętrz warszawa. Będziemy zaskoczeni ilością ofert od młodych osób, które skończyły Akademię Sztuk Pięknych lub inne artystyczne kierunki. Lepiej nie bagatelizujmy takich ofert od razu. Faktycznie często osoby te nie – następna strona – posiadają może ogromnego doświadczenia w dotychczasowej pracy i istnieje tu jakieś ryzyko. Jednak pamiętajmy, że młody wiek to również mnóstwo pomysłów, najczęściej bardzo oryginalnych, brak rutyny, świeże spojrzenie na temat. Takie osoby wkładają naprawdę dużo wysiłku w to aby zdobyć następnego zadowolonego klienta. Z reguły też cena za tego typu usługę może być niższa

nowoczesne wnętrze

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

niż w przypadku projektanta wnętrz z pozycją na rynku. Dlatego warto dać szansę takim ofertom.

Sprawdźmy wpisy na niezależnych forach. W takim miejscu często ludzie zostawiają swoje opinie. Szczególnie ci, którzy nie byli zadowoleni ze współpracy z architektem z pewnością nie będą tego ukryć, jeśli ta współpraca nie układała się pomyślnie. Bo trzeba wiedzieć, że zlecenie takie polega właśnie na dobrej współpracy, na tym jak dobrze taka osoba zrozumie nasze potrzeby oraz oczekiwania, na ile trafi w nasz gust. Właśnie tego powodu w podjęciu decyzji może nam też pomóc rozmowa z ewentualnym wykonawcą. Sprawdzić trzeba czy uda nam się porozumieć z taką osobą. Często już po pierwszym spotkaniu będziemy wiedzieli jakie są nasze odczucia. Przed podpisaniem czegokolwiek trzeba dobrze przeczytać warunki umowy. Należy sprawdzić czy nie ma w niej kosztów ukrytych, o jakich do tej pory nie wiedzieliśmy albo też innego rodzaju niewygodnych zapisów. Pamiętajmy, nie ma co się śpieszyć. Jeśli umowa nam się nie spodoba to nikt nas nie zmusza by ją podpisać. Można wybrać innego architekta bo ofert nie brakuje.