Współczesne możliwości sprzątania. Jak wprowadzić je do nowo stawianego domku?

Kiedy powstaje schemat instalacji elektrycznych w stawianym domu, należy pomyśleć o wszystkim, aby uniknąć błędów i naprawdę praktycznie rozmieścić gniazdka z elektryką. Nie wystarczy umieścić znaki w miejscach, w których prawdopodobnie będzie konieczne gniazdko lub puszka, lecz trzeba spojrzeć perspektywicznie na sprzęty, których będziemy używać codziennie i nieco rzadziej.

Odkurzacz centralny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Być może w tej chwili nie potrzebujemy takich urządzeń jak elektroniczna niania ani kosiarka, ale szybko może się okazać, że nie przewidziano gniazdka w miejscu, w którym byłoby idealne.

Uważasz ten tekst za interesujący? Kliknij odnośnik tutaj, które da Ci bardzo dużo bardzo wciągających danych na ten wątek.

Przygotujmy projekt takiej instalacji od podstaw, żeby uniknąć przykrych niespodzianek albo kucia i ponownego rozciągania kabli kiedy nasz przytulny dom będzie praktycznie wykończony. Oczywistym jest, że nad stołem w jadalni będzie oświetlenie a wzdłuż chodnika przed domem będą małe lampki oświetlające dróżkę, ale instalację warto dostosować do indywidualnych wymagań wszystkich mieszkańców – dorosłych i małych. Bardzo wiele osób chwali sobie rozwiązanie, jakim jest centralny odkurzacz. Jeżeli nie planowaliśmy go wcześniej, warto to zrobić, ponieważ to produkt, który ma dużo więcej zalet niż wad. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się czystość. Centralny odkurzacz nie tylko dokładnie usuwa brud, ale też nie wydobywa się z niego na zewnątrz nic, co wciągnął, więc eliminuje praktycznie cały brud i roztocza – sprawdź więcej na polecanej stronie.

Odkurzanie centralne

Zupełnie wyeliminowano przez to ten charakterystyczny zapach, który pozostaje w pokojach po czyszczeniu klasycznym odkurzaczem. Drugą absolutnie ważną zaletą jest cisza. Wprawdzie mając dom nie musimy się za bardzo martwić reakcją sąsiadów na wirującą pralkę czy głośny odkurzacz używany np. o późnej porze, ale akurat centralny odkurzacz jest cichy sam w sobie – dla wszystkich – bo zwykle ma tłumik a ponadto centralę instaluje się w rzadziej używanej części domu (piwnicy, kotłowni) dlatego nie jest dokuczliwy przy użytkowaniu. Ogromną zaletą jest też wygoda, ponieważ we wskazane gniazdo wpinamy tylko rurę (rodzaj węża) i nie chodzimy po wszystkich pomieszczeniach i jego najdalszych zakamarkach z całym sprzętem. Sensowne rozmieszczenie gniazd ssących daje gwarancję komfortu używania, a dodatkowe akcesoria spowodują, że pokochamy to urządzenie i będziemy je polecać wszystkim znajomym, którzy również będą się zabierać za budowę funkcjonalnego domu.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,