Bazalt wykorzystywany jako półprodukt drogowy i budowlany

Bazalt to skała wulkaniczna stosowana jako towar na drogi i budowlany głównie do wyrobu mas bitumicznych, do podbudów ustabilizowanych mechanicznie, również mieszanek betonowych mostowych i towarowych.

samchód marki Chevrolet

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
wiatraki

Autor: LordFerguson
Źródło: http://www.flickr.com
Kruszywa bazaltowe charakteryzują się niesamowitymi właściwościami fizycznymi, wielką wytrzymałością na wietrzenie chemiczne i fizyczne, wytrzymałością na ściskanie i ścieranie, dzięki czemu bazalty nie ulegają rozkładowi. Bazalt jako skała mineralna wylewna daje się roztopić, dzięki czemu jest możliwość sporządzić z niego odlewy części wytrzymałych na ścieranie i wpływ kwasów. W architekturze ogrodowej szczególne przeznaczenie posiadają słupy z bazaltu, mogą występować jako monumentalne głazy pojedynczo, lub w grupach, stojąc bezpośrednio na ziemi, czy też jako sterczące z wody (bazalt.pl – w ofercie kruszywa bazaltowe). Poprzez przecięcie słupów bazaltowych można wyprodukować płyty o rozmaitej wielkości i grubości, jakie można zagospodarować do wykładania dróżek i tarasów.

Bloki betonowe, dzięki swoim charakterystycznym cechom, zastąpiły mury z cegły (rekomendowane bloki betonowe). Budowa za ich pomocą w dużej mierze powiększa tempo realizacji robót budowlanych, co łączy się głównie z wielkością użytkowanego surowca.

Pragniemy zaprosić Cię do przejrzenia naszego nowego artykułu. Naciśnij link tutaj i przeloguj się do kolejnej witryny.

Na rynku budowlanym osiągalne są wzory o różnym rozmiarze i odporności mechanicznej, a dla klientów wymagających, także typy dekoracyjne.

Zwykle posiadają postać prostopadłościanu i nie posiadają w swoim obrębie wolnej powierzchni, chyba że wytwórcy rozmieszczają w realizowanych przez siebie bloczkach składniki upraszczające łączenie, takie jak wpusty i wypusty, oraz otwory pozwalające na wykonanie sieci elektrycznej.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,