Łazienka na mansardzie. Projekty umywalni, praktyczne rady

Toaleta na mansardzie musi być praktyczna. Niestety bywa, iż gotowe projekty umywalni nie spełniają oczekiwań. Podpowiadamy co zrobić, ażeby jedyny w swoim rodzaju klimat, który ma każda toaleta na poddaszu, nie był jej wyłącznym walorem. Zobacz, jak zaaranżować przestrzeń mansardy, żeby urządzić modną i funkcjonalną toaletę.

Mansarda to strefa domu najczęściej przeznaczona na alkowy. Na łazienki zostaje już wtedy mało miejsca. Tymczasem umywalnię na poddaszu trudniej wyekwipować niż alkowę. W sypialni łoże można korzystnie ustawić choćby po paru próbach. Z kolei, raz postawioną wannę albo kabinę prysznicową niełatwo przestawić. Pochyłości są dużym utrudnieniem w aranżowaniu łazienki, toteż należyte projekty umywalni są warte oddania im większej uwagi. Oglądając plan domku, trudno zorientować się, czy umywalnia na mansardzie będzie wygodna, a jej urządzenie nie sprawi problemu.

łazienka

Autor: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Łazienka na mansardzie ogromnie często przysparza wiele kłopotów przy wykańczaniu. Niemniej jednak producenci ceramiki łazienkowej wyszli odbiorcom na przeciw i oferują wiele udogodnień, które możesz wykorzystać w toalecie na poddaszu. Mamy m.in. możliwość zamówienia pod indywidualny rozmiar ścianek do kabiny prysznicowej, dzięki czemu umieszczenie jej nawet pod dużą pochyłością nie będzie problemem; obniżone stelaże podtynkowe do WC a także bidetów – zaledwie 80 cm wielkości – co gwarantuje nam ich montaż przy niskich ściankach itd. Poddasze, to też pole do popisu dla architektów wnętrz. Plany umywalni na mansardzie są bardzo dobrze przemyślana. Tam wszelki wolny kawałek przestrzeni pod skosami jest wykorzystany na praktyczne wnęki, półeczki, schowki, komody łazienkowe czy siedziska.

Chciałbyś poznać więcej na ten temat – na pewno spodoba Ci się bieżąca publikacja (http://www.szklarz.net/blaty-szklane/), którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej detali kliknij w link.

Łazienka na mansardzie, mimo iż trudniejsza do urządzenia, przy zachowaniu wszelkich wytycznych tyczących się ergonomii a także wygody korzystania, nie musi w niczym ustępować typowym wnętrzom toalet.

Górna krawędź umywalki umieszczony będzie na wysokości 85 cm od poziomu posadzki. Aczkolwiek ścianka tej wysokości starczy, żeby wisiała przy niej umywalka, wygodniej jest jednak, gdy jest trochę wyższa. Dopiero jednak ściana (zobacz galeriaoswietlenia.pl) wysokości 190 cm pozwala na zawieszenie nad umywalką lustra. Umieszczając umywalkę w toalecie na poddaszu, rezygnujemy zatem z przeglądania się podczas mycia. Przed umywalką potrzebna jest powierzchnia wielkości 2 m. Nad samym brzegiem umywalki może być nieco niżej, gdyż korzystając z niej, chylimy się. Konieczne będą również baterie zlewozmywakowe.