Aranżowanie pokoju gościnnego oraz tarasu. Co zrobić żeby te dwie przestrzenie wzajemnie się uzupełniały?

Planujesz remont pokoju gościnnego oraz tarasu i poszukujesz jakiegoś świeższego spojrzenia. Masz już dosyć przeglądania tych wszystkich powtarzalnych projektów. Może dobrze byłoby trochę zaryzykować i pobawić się przestrzenią. Spróbować połączyć te dwie przestrzenie, tak aby wyszły z tego takie dwa dopełniające się miejsca. Może być tak, iż rezultat przerośnie nasze wszystkie oczekiwania.Salon to najczęściej reprezentacyjna część mieszkania. Zawsze staramy się, by świetnie się prezentowała, ponieważ to w tym miejscu gościmy odwiedzających nas ludzi i organizujemy spotkania, zapraszamy rodzinę, ale też spędzamy z reguły wolny czas, starając się odprężyć wieczorami i po całym tygodniu pracy. Jeżeli mamy to szczęście, że mieszkamy w domku oraz do tego z naszego pokoju gościnnego wychodzi się od razu na taras to można naprawdę spróbować użyć ciekawych rozwiązań aranżacyjnych oraz postarać się tchnąć w tą przestrzeń nowe życie (dowiedz się więcej). Po pierwsze musimy sprawić żeby taras stał się częścią domu, a w tym wypadku pokoju gościnnego. By tego dokonać trzeba jak najlepiej te dwie przestrzenie ze sobą połączyć. Doskonałe będą drzwi szklane, z ich pomocą te dwa miejsca się złączą i nawet siedząc w salonie na kanapie, będziemy widzieć co dzieje się na tarasie.

podłoga

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com

Spora ilość zieleni za oknem spowoduje, iż będziemy świetnie się czuć w takim miejscu. Kwiaty, drzewka, krzewy, właściwie można posadzić to, co nam się podoba. Najlepiej w dużych doniczkach, do których wsadzimy parę roślin. O każdej porze roku, można posadzić rośliny wytrzymujące dane warunki pogodowe. Istotne by część roślin była całoroczna i wyglądała ładnie nawet wtedy, kiedy na dworze zimno lub pada śnieg. W takiej roli świetnie sprawdzą się cały czas zielone krzewy iglaste. Można także w taki sposób urządzić przestrzeń, żeby podłoga w salonie jak również na tarasie była wykonana z takiego samego surowca, wtedy jedna przestrzeń będzie przechodziła w drugą. Oprócz tego zaaranżujmy nasz salon w delikatnych, naturalnych barwach.

Beże na ścianach, brązy na meblach, biel będzie świetna na listwy podłogowe. Doda całemu wnętrzu lekkości, a całość będzie się doskonale komponować z ciemniejszym odcieniem ścian. Nasz taras z kolei będzie się pięknie jak również bardziej przytulnie prezentował, jeśli założymy w tym miejscu oświetlenie (pozyskaj dodatkowe informacje). Sprawi ono, że w nocy będzie miał wyjątkowy klimat, a nie będzie właściwie ciemną plamą za oknem, jak dotychczas.