Urządzamy przedszkole

Placówka, jaka zajmuje się opieką nad maluchami wcale nie musi być przedszkolem. Nie uzyskawszy statusu przedszkola, nie można jednakże ubiegać się o dofinansowania samorządowe, jakie ustalone są na poziomie 75% kosztów utrzymania malucha w przedszkolu publicznym. Ażeby prowadzić przedszkole trzeba spełnić szereg restrykcyjnych wymagań, dotyczących lokalu i jego ekwipunku.

Wyposażenie przedszkoli meble przedszkolne podlegają inspekcji pracownika PIS. Winny posiadać certyfikaty i atesty zgodności z Normami Polskimi. Tyczy się to sprzętów zakupionych po 1997 roku, ale także muszą być dostosowane do reguł ergonomii. Oznacza to, iż każde dziecko winno mieć zmierzoną wielkość ciała, na podstawie której określa się typ sprzętów dostosowany do danego dziecka. Przedszkolak nie może siedzieć zbyt wysoko, ani także zbyt nisko. Zbyt niskie krzesła dziecięce powodują, iż maluch garbi się, nadmiernie wysokie, że nie ma odpowiedniego podparcia dla pleców, zaś jego stopy nie opierają się o posadzkę, co obciąża młody kręgosłup .

nowoczesne przestronne wnętrze przedszkola

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Jeżeli zamyślamy uruchomić kilka grup przedszkolnych, wiekowo zróżnicowanych, należy zakupić komplety krzeseł a także stolików, roboczych blatów dostosowanych do indywidualnych wymogów dzieci. Istotne jest również, by meble do szatni zrobione były solidnie, a przede wszystkim, by nie miały wystających elementów, ani ostrych brzegów, które zagrażałyby zdrowiu dzieciaczków. Meble powinny być solidne, ale przy tym niezbyt ciężkie – przedszkolak często sam będzie musiał sobie z nimi radzić. Należy zauważyć, iż wszelkie prace polegające na aranżacji wnętrza, instalacji szafek, wieszaniu półeczek, warto powierzyć fachowcowi. Pewność, iż żadne krzesło nie rozleci się pod maluchem, żadna półka nie spadnie mu na głowę, znacznie upraszcza pracę – pomaga myśleć nie o bezpieczeństwie malucha, ale o przedmiocie zajęć. Zobacz także .

Dla rodziców oddających swoje dziecko do niepublicznego przedszkola istotne jest, aby w zamian za troszkę wyższe czesne aniżeli w placówce państwowej, uzyskać np.

Czy powyższa notka nakłoniła Cię do poszukania podobnych? Jeśli tak, to kliknij tu oraz oprócz tego poznaj także wypowiedzi na temat!

lepszą propozycję edukacyjną, smaczniejsze obiadki, a również przyjemne, przytulne pomieszczenia, do których nie trzeba będzie codziennie „zaciągać” zniechęcone dziecko. Bajeczne pomieszczenia, barwne szafki – to wszystko łatwo uzyskać, bez ponoszenia dużych kosztów. Starczy odrobina pomysłowości i troszkę czasu, aby sprawić, że pokoiki przedszkolne, umywalnie oraz korytarze będą zachwycały nie jedynie maluchy.