Jakie są typy szyb oraz jakie dobrze jest wybierać, by były dla nas idealne? Jakie typy są godne polecenia?

Każde okno tak naprawdę składa się z wielu różnych elementów. tak też szyby, ramy czy klamki mogą być wykonane z różnorodnych surowców. Ich wybór ma duży wpływ na techniczne parametry wyboru, ale i na cenę. Właściwy wybór jest w związku z tym określonym kompromisem między estetyką, funkcjonalnością, jak i ceną zakupu.

OknaOkna – witryna w tym temacie – umieszczone w ścianach lub też w dachu mają na pewno dać odpowiednią ilość światła dziennego w mieszkaniu, a także widok z domu na przyległy teren. I to właśnie zadanie już od dłuższego czasu spełnia prawie każda pojedyncza szyba, jednak współcześnie stawiamy większe wymagania. Nie tylko powinny gwarantować widoczność, lecz pod względem izolacji cieplnej i akustyczności jak również ochrony przeciwwłamaniowej muszą cechować się parametrami dosyć zbliżonymi do ściany budynku.

Zaintrygowały Cię informacje ogrodzenie panelowe 3d zaprezentowane w tym wpisie? Bardzo przyjemnie więc będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi tekstami. Czekamy na ocenę!

Ważne są również konkretne elementy, przykładowo uchwyty do szkła czy pochwyt (czytaj więcej). Do budowy szyb zespolonych możemy tak naprawdę stosować różne rodzaje działań, dobierają w ten sposób najbardziej pożądane parametry okien.

szyba

Szyba klasyczna jest wykonana ze szkła typu float. Odznacza się ono płaszczyzną dość gładką, jest wypolerowana. Prócz tego jest elastyczniejsza i bardziej trwała od niegdyś używanego szkła okiennego. Wadą takiej szyby jest słaba izolacja cieplna, plusem natomiast świetna przezroczystość. Szyba ciepłochronna, zwykle nazywana thermofloat, ma jednostronnie na całości powierzchni naniesioną powłokę z tlenków metali szlachetnych. Tego typu warstwa metalu jest dość miękka, znajduje się ona jednak wewnątrz szyby zespolonej. Nie ma więc obaw, że ulegnie uszkodzeniu, na przykład poprzez zarysowanie. Więcej na witrynie

Powłoka oddaje do wnętrza pomieszczeń ciepło wyemitowane z grzejników oraz żarówek, a jednocześnie wydzielane przez człowieka, zwierzęta i przedmioty. Szyby bezpieczne powinny chronić ludzi przed dość poważnymi obrażeniami, jak ulegnie rozbiciu (więcej szczegółów). Wykorzystuje się szkło hartowane, laminowane oraz klejone żywicą. Stopień trwałości takich wyrobów określają klasy O1, O2, jakie chronią tylko przed zranieniem, ale również P1 i P2, jakie są bardziej odporne na zniszczenia, stanowią jednocześnie konkretne utrudnienie podczas próby ich sforsowania. Dobrze jest poznać powyższą klasyfikację, jeśli mamy w najbliższych planach wybrać odpowiednie szyby do naszego domu. Nie będziemy wtedy zdani tylko na wiedzę ekspedienta w punkcie sprzedaży.