Z jakich powodów oczyszczanie powietrza jest tak ważne w niektórych procesach przemysłowych, podstawowe wykorzystanie filtrów.

Wielu ludziom powietrze które nas otacza wydaje się zupełnie czyste. Lecz sytuacja zupełnie inaczej wygląda, w powietrzu można znaleźć mnóstwo najróżniejszych drobin pyłu, kurzu i wiele innych zanieczyszczeń. Wszyscy takie powietrze wdychają, podobnie jak będą z niego korzystać najróżniejsze urządzenia i maszyny. I o ile w przypadku naszych organizmów powietrze będzie oczyszczane zanim przedostanie się do płuc, analogicznie będzie z urządzeniami i maszynami które wykorzystują powietrze do swojego działania. Najlepszym przykładem są tu samochodowe silniki.

Do swojego działania potrzebują one powietrza(polecamy rekuperator marley) z atmosfery, to właśnie przy jego udziale paliwo jest spalane i zamieniane na mechaniczną energię. Jednak doprowadzenie nieoczyszczonego powietrza(zobacz czyszczenie wentylacji mechanicznej cena) wprost do komory silnika mogłoby spowodować jego szybsze zużycie rozmaitych mniejszych i większych pyłów – sprawdź . Dlatego też w silnikach stosuje się odpowiedni filtr mann, który ma za zadanie oczyszczenie powietrze przed dostarczeniem go do komory spalania. W związku z tym że filtry po pewnym czasie użytkowania mogą zostać zapchane i przestają czyścić powietrze, to konieczna jest ich systematyczna wymiana.

filtr

Autor: iowfilter.com
Źródło: iowfilter.com

Następnym zastosowaniem powietrza są najróżniejsze systemy klimatyzacji i wentylacji. Tu również konieczne jest zadbanie o to, żeby powietrze było dobrze oczyszczone. Tyle że tutaj nie będzie tutaj chodzić o uszkodzenie urządzeń, a raczej o zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom – czytaj więcej na temat Iow Trade. Wentylatory często są używane w najróżniejszych halach przemysłowych, magazynach i fabrykach, w jakich często pojawiają się różnego najróżniejsze szkodliwe pyły albo opary.

I w takiej sytuacji konieczne jest oczyszczenie powietrza, tak żeby ludzie mogli pracować z bezpieczny sposób. Bardzo dobrze w takim przypadku będą się sprawdzać maty filtracyjne. Produkuje się je w wielu przypadkach z włókien szklanych, jakie mają ma dobre właściwości pochłaniając drobne pyły czy krople rozpylonej farby. Z filtracyjnych mat w wielu przypadkach korzystają właściciele lakierni samochodowych, a poza tym ślusarze oraz stolarze.