Najważniejsze zasady, jakich należy się trzymać w czasie projektowania niedużej łazienki.

Łazienka jest dla niejednej osoby najważniejszym pomieszczeniem w domu albo mieszkaniu, jest także jednym z trudniejszych i kosztowniejszych do zagospodarowania. Szczególnie jeżeli będzie ona miała niewielką powierzchnię, co tak niestety jest często spotykane w wielu starszych blokach, a nawet dzisiaj stawianych lokalach. Ciekawe urządzenie takiej niewielkiej łazienki tak, żeby była ona odpowiednio funkcjonalna, a równocześnie ładna może być dużym wyzwaniem.

elegancka łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ktoś będzie się czuł na siłach, to skorzystać może z pomocy architekta wnętrze, przeważnie osoby takie posiadają dużą wiedzę i ciekawe pomysły, przez co można się spodziewać rzeczywiście dobrego wykorzystania powierzchni, jaka jest w łazience. Można też samemu się zabrać za to, przecież się trochę do tego przygotuje i będzie trzymać kilku zasad, to aranżacje małych łazienek nie powinny być aż tak wielkim wyzwaniem. Rzecz jasna należy się przy tym liczyć z faktem, że będzie trzeba poświęcić na to sporo czasu, głównie na szukanie artykułów wyposażeniowych. Obecnie propozycja firm produkujących łazienkowe wyposażenie jest tak duża, że przy odrobinie chęci bez żadnego problemu da się niemal wszystko znaleźć. A przy małych pomieszczeniach ma to o tyle znaczenie, że czasami jest wręcz konieczne szukanie nietypowych rozwiązań, które właśnie w niewielkim pomieszczeniu będą się sprawdzać. Doskonałym przykładem są tutaj umywalki, jakie standardowo są dość głębokie i sporo odstają od ściany.

łazienka w białej kolorystyce

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com

Są jednak modele znacznie mniejsze, jakie w połączeniu z niewielką baterią są w pełni funkcjonalne, a równocześnie absolutnie nie przeszkadzają w codziennym używaniu pomieszczenia. Podczas urządzania małej łazienki niezwykle istotną rolę odgrywa także kolorystyka i kształt płytek. Kolory ciemne sprawiają, że pomieszczenie może się wydawać mniejsze, dlatego też w niedużych mieszkaniach znacznie częściej można spotkać białe łazienki lub panele szklane do kuchni wrocław w innych jasnych kolorach, niż przykładowo granatowe czy ciemnozielone. Warto także zwrócić uwagę na rozmiar płytek, wybranie zbyt dużych również może nie najlepiej wyglądać.