Mniej popularne sposoby finansowania kupna komercyjnych i prywatnych nieruchomości, zalety leasingu mieszkaniowego.

Kupno mieszkania to w dalszym ciągu w naszym kraju spore wyzwanie dla większości rodzin, nawet jeśli pracują dwie osoby. Niewiele jest osób, które będą mieć możliwość kupna nowego lokalu mieszkalnego czy wybudowania domu za oszczędności, przeważnie będzie się trzeba przy tym posiłkować pożyczką. Najbardziej popularne przy finansowaniu zakupu nieruchomości są na dzień dzisiejszy hipoteczne kredyty, i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym okresie czasu coś by się w tej kwestii zmieniło.

Lecz w ostatnim czasie polityka ich udzielania zmieniła się dość znacznie. Należy posiadać sporo wkładu własnego, a przed udzieleniem kredytu bardzo dokładnie weryfikowana jest zdolność kredytowa osób składających wniosek. To wszystko powoduje, że na dzień dzisiejszy dostanie kredytu jest dużo trudniejsze, niż parę lat temu, i raczej nie zanosi się na poprawę. Z tego też powodu osoby, które będą miały problemy z bankami szukają innych możliwości, aby tylko swoje upragnione lokum w jakiś sposób kupić.

mieszkanie

Autor: Living Rooms London
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu forma finansowania zakupu lokali od dawna świetnie zdaje egzamin na rynku komercyjnym i chętnie korzystają z niej mali i duzi przedsiębiorcy. W kilku słowach leasing na nieruchomość działa na takiej zasadzie, że firmy leasingowe kupują określone lokale, które później są proponowane klientom. Z kolei ci płacą systematyczne raty, a w zamian za to korzystają z danego lokalu. Umowy leasingowe zawierane są na czas określony, i po jego skończeniu będzie możliwość kupna nieruchomości.

Dla przedsiębiorców jest to bardzo wygodna forma finansowania lokalu, głównie ze względu na ogólne koszty i łatwe księgowanie. Powoli na nasz finansowy rynek wkracza taka usługa dla ludzi nie prowadzących działalności gospodarczej, jeżeli tego typu rozwiązanie doskonale się sprawdza w przypadku firm, to także przy indywidualnych klientach powinna się przyjąć. Potrzebne będzie jeszcze do tego opracowanie odpowiednich regulacji prawnych, ale jeśli to się stanie, to można się spodziewać wzrostu zainteresowania takim produktem.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,