W jaki sposób dopasować odpowiednie oświetlenie do łazienki?

Dobierając oświetlenie do łazienki, przeważnie kierujemy się jedynie funkcjonalnością. Jednakże warto pamiętać, iż nowoczesne oświetlenie łazienki zapewnia naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych. Starczy odrobina inwencji, by wprowadzić do wnętrza niezwykły nastrójremont w mieszkaniu, sporo osób ogranicza oświetlenie łazienkowe do centralnego światła, ewentualnie kinkietów przy zwierciadle.

oświetlenie w łazience

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com

Niemniej jednak nawet nieduża umywalnia daje sporo możliwości aranżacyjnych, a pomysłowo wytyczone źródła światła rewelacyjnie przydadzą pomieszczeniu głębi i niepowtarzalnego charakteru. Oświetlenie nowoczesne musi być przede wszystkim praktyczne. Nawet najoryginalniejszy pomysł nie sprawdzi się, jeśli będzie się wiązał ze zmniejszeniem komfortu mieszkańców. Ważne będzie w tym miejscu odpowiednie podświetlenie zwierciadła. Gdy nabywamy żyrandole łazienkowe i żarówki, warto także, zwrócić uwagę na ich temperaturę barwową . Najlepiej www.skleposwietlenie.pl/1632-zyrandolebliżonego do światła słonecznego. Unikniemy w ten sposób przekłamania kolorów, co jest ważne chociażby przy wykonywaniu porannego make-up. W małej łazience wystarcza jedno centralne światło, w obszernym pomieszczeniu z kolei warto rozplanować parę lamp – to istotne szczególnie w pomieszczeniach pozbawionych okna. Jasne pomieszczenie pozwala na wygodne praktykowanie domowych czynności, takich jak pranie, sprzątanie bądź troska o urodę. Rozplanowanie lamp musi uwzględniać względy bezpieczeństwa. Z powodu dużej ilości pary wodnej standardy są tutaj restrykcyjne. Czytaj też .

Lepiej również zrezygnować z lamp stojących podłączonych do kontaktu, bo może wiązać się to z niebezpieczeństwem awarii. Zostawmy je w salonie bądź w alkowie, gdzie prezentują się najlepiej. Jest sporo niestandardowych podejść oświetleniowych, które doskonale sprawdzą się w łazienkowych warunkach. Warto wziąć pod uwagę montaż oświetlenia, które będzie spełniać głównie funkcję dekoracyjną. Łazienka spowita delikatną zasłoną przytłumionego światła będzie świetnym miejscem do zażywania relaksujących kąpieli bądź długich pryszniców. Klasycznie w łazience panują kinkiety. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest przełamanie tego zwyczaju. Oświetlenie nowoczesne to także energooszczędne diody LED – .

https://skleposwietlenie.pl/