Odpowiednie Użytkowanie podłogi z drewna to gwarancja jej trwałość

Podłoga jest swego rodzaju podstawą wszystkich pomieszczeń. Jest ogromnie istotna, bowiem to po podłodze przemieszczają się mieszkańcy, na niej mieszczą się rozmaite elementy. Podłoga musi być przede wszystkim trwała, by codziennie przemierzane drogi domowników po mieszkaniu nie mogły jej za wcześnie uszkodzić. Tworzyw dobrych na ten element domu jest bardzo wiele, a dobiera się je również zależnie od typu wnętrza.

klepki podłogowe

Autor: Katie Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc na przykład w kuchni i łazience zazwyczaj wybiera się posadzki z kafelek, które są praktyczne i łatwe do sprzątania. Natomiast w innych wnętrzach wybór jest większy i całkiem często są to podłogi z drewna. Mimo, że tego rodzaju produkty są stosunkowo kosztowne, na ich zakup decyduje się wielu ludzi z uwagi na to, że producent parkietów www.parkietypryczynicz.com.plwna zazwyczaj daje na nie długotrwałą gwarancję.

Typy stosowanego drewna

Powszechnie wiadome jest, że na świecie jest bardzo wiele rodzajów drewna, a każde drewno charakteryzuje się innymi właściwościami. Te poszczególne gatunki rosną w rozmaitych częściach świata. Od typu drewna zależy w pierwszej kolejności jego wygląd. W kontekście podłóg ważny jest taki wyznacznik jak twardość danego tworzywa. Nie do przecenienia jest jednak także jego wygląd, a w pierwszej kolejności takie wyznaczniki jak kolor, budowa, obecność i ewentualna liczba sęków. Jasne jest, że niektóre gatunki drewna bardziej nadają się na podłogi, inne nie tak bardzo. Jeżeli chodzi o gatunki, to w Polsce przykładowo dość chętnie kupowane są te uważane za egzotyczne, które często posiadają dość niestandardowe barwy, bardziej jaskrawe od rodzimego polskiego drewna.

Konserwacja i wykorzystywanie podłogi z drewna

Podłoga drewniana w mieszkaniu jest elementem, który posiada swoje specjalne wymagania. Jako element naturalny drewno ma specyficzne wyznaczniki, które należy brać pod uwagę. Przy wykorzystywaniu powinno się pamiętać o tym, by nie niszczyć podłogi, na przykład poprzez chodzenie po niej na szpilkach. Wymagana jest także specjalna konserwacja i pielęgnacja za pomocą profesjonalnych środków do drewna. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę producent podłóg drewnianych (sprawdź to) można znaleźć dsprawdź tot oferty podłóg drewnianych, a także metody ich konserwacji.