Współczesne trendy w budownictwie – mieszkania, osiedla, wykończenia, ekipy budowlane – rady, informacje.

Budowa mieszkań, podobnie jak inne dziedziny gospodarki, ciągle się zmienia. Obecnie jednym z najbardziej modnych trendów w budownictwa są domy parterowe.Budynki parterowe zaczynają być coraz bardziej popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Ich odbiorcami są przede wszystkim młode małżeństwa lub rodziny jedno- lub dwupokoleniowe. Domy parterowe znajdują również zastosowanie w przypadku osób starszych, zarówno do ich własnego użytku, jak i jako przestrzenie domów opieki długoterminowej.

projekt domu

Autor: HM HELVETIA MEBLE
Źródło: HM HELVETIA MEBLE
Głównym atrybutami tego typu budownictwa jest to, że nie posiada ono (lub posiada w małej ilości) schodów, nie ma potrzeby instalowania windy (zmniejszenie kosztów administracji), są łatwe utrzymaniu i ogrzewaniu (ciepło rozchodzi się równomiernie). W przypadku małżeństw z małymi dziećmi przestrzeń jaką zapewniają te budynki jest bardzo istotna. Dzieci są widoczne i łatwe do znalezienia, poza tym nie ma potrzeby instalacji dodatkowych barierek i innych sprzętów mających uniemożliwić potomkowi wejście na schody. W wypadku osób starszych lub inwalidów brak schodów jest dużym udogodnieniem , a brak progów ułatwia przemieszczanie się na wózku inwalidzkim czy przemieszczanie się z balkonikiem. Co więcej projekty domów parterowych są oferowane przez rozliczne firmy, które łatwo znaleźć zarówno w Internecie jak i w prasie.

Opisywane w tym poście zagadnienia Cię interesują? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze tu – to bardzo wiarygodna oferta (https://anplast.pl/produkty/rynny,2,11257) dla zwolenników tego typu problematyki.

Niektóre z nich, poza projektami, zapewniają także kompleksowe wykonanie takiego budynku. Projekty domów parterowych nie są jednakowe, zawsze istnieje możliwość dobudowania piętra czy też zagospodarowania poddasza (w zależności od potrzeb klienta). Od wykonania projektu do wykończenia domu nie musi upłynąć dużo czasu.

Przy dobrym finansowym zabezpieczeniu budowa może zamknąć się w ciągu dwunastu miesięcy. Niekiedy firmy projektujące takie domy mają kontakt ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, które nie dość, że zbudują dom w stanie surowym to jeszcze zaopatrzą jego wnętrze. Dla klienta najistotniejszy powinien być dobór sprawdzonego biura projektowego i odpowiedniej ekipy, co w dobie Sieci nie powinno być dużym problemem. Robotami wykończeniowymi można się również zająć na własną rękę, jednak może to znacznie wydłużyć proces oddania budynku do użytku. W przypadku domów parterowych trudnością może okazać się tylko dobór odpowiedniego miejsca (na tyle dużej by pomieściła wymarzony dom z patio i ogródkiem). Przed rozpoczęciem prac budowlanych warto sprawdzić oferty pod tym względem zwłaszcza jeśli tyczy się to budownictwa osiedlowego, gdyż może wyjść na to, że projekty domów parterowych trzeba będzie zmienić na projekty domów piętrowych. Dla zaciekawionych cały wpis: tu.

Zawsze można zwrócić się do właściwych władz o udostępnienie możliwości zagospodarowania przestrzennego danej okolicy, aby być pewnym, że za parę lat z pięknego widoku nie pozostanie nam tylko drzewko przy supermarkecie.

projekt

Natomiast jeśli nasz dom jest już ukończony, a dochodzą do nas informacje o ewentualnych planach zmian w zagospodarowaniu obszaru warto porozmawiać z sąsiadami i, jeżeli zaistnieje taka konieczność, zawiązać stowarzyszenie, tak by móc w przyszłości bronić swoich praw.

Domy parterowe to dobry sposób na spokój i komfort.
Ten rodzaj budownictwa jest dobry dla ludzi w każdym wieku. W takich budynkach można żyć od młodości, aż wczesną starość, a dobrze zaprojektowane mogą pomieścić i dużą, i wielopokoleniową rodzinę.