Dekoracja małej kuchni

Aranżacja niedużej kuchni- zmory polskich mieszkań, szczególnie tych w blokach z lat 70-tych – może powodować wiele trudności. W jaki sposób ją urządzić, aby znalazło się miejsce na sprzęty, jakich potrzebujesz? Właściwie rozlokowana zabudowa, lodówka mniejszych rozmiarów i sprytnie zamaskowane AGD przyzwolą wygospodarować nieco więcej powierzchni w małej kuchni.W myśl reguły „czarne wyszczupla”, zrezygnuj z ciemnych mebli w takiej kuchni. Zainwestuj w jasne odcienie szafek jak też półek, w szafki podtynkowe .

mała kuchnia

Autor: Leon Brocard
Źródło: http://www.flickr.com
Jasna jednokolorowa tonacja wizualnie powiększy wnętrze. Do białych lub pastelowych sprzętów pasują jasne blaty. Dobrze, jeżeli będą odbijać światło. Jeśli do kuchni przez większą część dnia wpadają promienie słoneczne, nie kupuj mebli z lśniącymi frontami, gdyż mogą one oślepiać. Nie ma też co przesadzać z dekoracjami okiennymi, starczą firany (np. do połowy otworów okiennych) bądź zazdrostki, bez zasłonek. Nie chcesz firanek? Zainstaluj żaluzje wewnętrzne.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę (https://www.wkg.pl/oferta/branze/hutnictwo-metali/) naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Ściany w niewielkiej kuchni nie powinny być ciemne. Ponad blatem kładź jasne tapety bądź płytki kuchenne. Sprawdzają się też fototapety. Te z motywem powiększonych kwiatów albo zdjęć spowodują, iż na ich tle meble będą wydawać się mniejsze, a co się z tym wiąże – wnętrze będzie wizualnie większe. Zrezygnuj z zabudowy od posadzek pod sklepienie. Korzystniej zainwestować w głębsze, za to niższe szafy. W spodnich szafkach nie instaluj cokołów, pozostaw jedynie nóżki, dzięki czemu będą wyglądać lekko.

Kuchenka

Autor: hichem Merouche
Źródło: http://www.flickr.com
Niskie szafki, dosięgające bioder albo pasa, to dobre wyjście. Im większy dystans między dolnymi i górnymi szafkami, tym łatwiej odnieść wrażenie, iż w pomieszczeniu jest więcej powierzchni. Powierzchnię pomiędzy blatem przygotowawczym a wiszącymi szafeczkami można maksymalnie zagospodarować, montując tam listwy z haczykami na garnuszki, łyżki i pozostałe akcesoria kuchenne. Praktyczne są także drzwiczki uchylne do góry, niczym luk bagażowy w aeroplanie.kliknij to płaskowniki stalowe płaskowniki staloweDo niewielkiej kuchni pasują tak zwane meble wielozadaniowe. Praktyczny jest półwysep, który wykorzystuje do maksimum skromną powierzchnię wnętrza, a do tego pozwala wygodnie przygotować posiłek oraz stołować się w kuchni. Powierzchnię pod półwyspem warto zająć do składowania drobnego AGD i pozostałych kuchennych drobiazgów.