Dobieramy meble do hotelu

Aczkolwiek pierwsze wrażenie rodzi się już w chwili, kiedy goście przekroczą próg hostelu, jednak o ich definitywnej opinii w dużej mierze przesądza standard pokoi. Stanowią one swoistą wizytówkę hotelu. Punktem wyjściowym koncepcji wystroju powinno być wyznaczanie, na jakiej grupie docelowej skupia się konkretny obiekt – . Hotel biznesowy będzie różnił się od hostelu rodzinnego, tak samo jak hotel nastawiony na starszych urlopowiczów z zagranicy od hotelu przeznaczonego dla młodych osób. Przekłada się to m.in. na rodzaj ekwipunku i styl aranżacji.

Meble hotelowe

Autor: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Źródło: http://www.flickr.com
Biznesowy klient będzie oczekiwać komfortowych warunków do odpoczynku po trudnym dniu pracy, ale także udogodnień takich jak bogaty wybór kanałów TV oraz szybki, bezprzewodowy internet. Rodzinie z dziećmi będzie zależało na intymnej atmosferze, przytulnym i użytecznym wyposażeniu. W cenie będzie także możliwość zorganizowania dostawek.

Choć wyobraźnia projektantów nie ma granic, to efektywnie dbają o nie regulacje kategoryzacyjne. Można je wyszukać w załączniku do rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dn. 16 listopada 2011 roku. Warunki specyfikują nie tylko to, jakie meble powinny znaleźć się w pokoju hotelowym, ale również nakazują, żeby stanowiły one jeden zestaw. Zapewnia to estetyczną spójność, ale również skutecznie „podcina skrzydła” poniektórym architektom, zwłaszcza jeśli przedkładają eklektyzm we wnętrzach. Przepisy definiują również minimalne wymiary łóżek (90×200 centymetrów dla pojedynczych, 140×200 centymetrów dla łóżek podwójnych), co jest istotną informacją, ale nie wyczerpuje tego wielkiego jak rzeka tematu.

Jeżeli idzie o meble do hoteli łóżko to najważniejszy element hotelowego pomieszczenia i to nie jedynie ze względu na ilość miejsca, którą zajmuje, ale raczej na funkcję, którą spełnia. Od klasy materacy zależy, czy nasi gości będą wyspani, natomiast od tego czy będą wyspani w ogromnym stopniu zależy, jak oszacują pobyt w hotelu – zobacz proponowane modele z kategorii łóżka hotelowe. Ta prosta kalkulacja pozwala uprzytomnić sobie, z jakiego powodu na łóżku nie można oszczędzać. Jak widzimy, aranżacja pokoju hotelowego to niełatwe zadanie. Trzeba dużego wyczucia, aby umiejętnie połączyć kwestie estetyczne z tymi czysto rzeczowymi oraz przy okazji spełnić wszystkie wymogi prawne. Gra jest jednak warta świeczki. W końcu ukontentowanie klienta jest najistotniejsze!