Czy miasta mogą sfinansować docieplenia budynków?

Materiały budowlane są dzisiaj powszechnie dostępne i niedrogie. Szeroki asortyment i ich niskie ceny mogłyby skłonić władze niektórych miast do przeprowadzenia odnowienia budynków mieszkalnych.

Docieplenia w Łodzi

docieplenia

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Branża materiały budowlane Łódź rozwija się coraz silniej. Co roku w mieście powstają nowe markety budowlane i mniejsze sklepiki oferujące spory asortyment materiałów budowlanych. Łódź oferuje niemal najtańsze w powiecie materiały do prac ociepleniowych, zarówno w samym mieście jak i jego okolicach powstało sporo zakładów produkujących styropian, gładź i artykuły budowlane (przykładowo zagęszczanie gruntów) na docieplenia.Gdyby Urząd Miasta w Łodzi raczyłby wprowadzić program ocieplenia budynków w najstarszych dzielnicach miasta, zamieszkałych przez mieszkańców w podeszłym wieku nie posiadających pieniędzy na tego typu operacje, to zapewne polepszyłoby opinię o tym mieście wśród społeczeństwa. Docieplenia Łódź mogłaby przeprowadzić ze środków uzbieranych od podatników. Planami związanymi z tym przedsięwzięciem mogliby zajmować się na przykładstażyści uczący się zawodu – można zobaczyć tutaj na

Materiały budowlane współfinansowane z kasy miejskiej

Docieplenie od wewnątrz ścian z cegły za pomocą płyt YTONG MULTIPOR

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.

Zbliżoną duchem akcję budowlaną mógłby wcielić w życie Bełchatów. Miasto jest wielce zniszczone, szare, brudne, nie zachęca, by się tam osiedlać dokonując zakupu działki pod budowę domu czy mieszkania. Ciekawym przedsięwzięciem byłoby dofinansowanie artykułów budowlanych dla właścicieli starych kamienic i domów. Plan inwestycji mógłby odnosić się do dofinansowania kupna materiałów budowlanych na realizację docieplenia lokali mieszkalnych od wewnątrz.
Materiały budowlane Bełchatów oferuje w niewysokich cenach przede wszystkim w składach budowlanych, jak zresztą każde inne większe miasto. W mieście tym tego typu obiektów handlowych jest wystarczająco dużo. Zatem wybór jest spory. Za kryterium władze mogłyby wziąć warunki finansowe lokatorów i właścicieli tych lokali. Stosowane obecnie systemy dociepleń nie są kosztowne i miasto nie musiałoby się za bardzo wykosztowywać. A dla biedniejszych, głównie mieszkańców w podeszłym wieku byłby to dar niemal z nieba (sprawdź tutaj).