Zima w środku lata

Istnieją osoby, które nie są już w stanie wyobrazić sobie swojej egzystencji bez zbawiennego działania klimatyzacji. W zasadzie niewysoki koszt kupna i montażu sprawia, iż coraz częściej klimatyzację montują osoby prywatne, zarówno w budynkach jednorodzinnych jak też w mieszkaniach.

klimatyzacja

Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru mamy zasadniczo dwie grupy urządzeń: klimatyzatory przenośne i klimatyzatory stacjonarne.Urządzenie mobilne stawia się wewnątrz pomieszczenia, zaś klimatyzator stacjonarny skonstruowany jest z jednostki wewnętrznej i tej mieszczącej się zewnątrz budynku. Każdy oferowany model ma swoje cechy dodatnie więc warto przemyśleć dokładnie decyzję na który się finalnie zdecydujemy.Klimatyzatory przenośne są prostsze przy montowaniu gdyż możemy je postawić w pomieszczeniu bez przymusu wielkich zmian, przeróbek mieszkania czy niepotrzebnych pism urzędowych (o ile nie ingerujemy w bryłę budynku). Dobrą stroną tych urządzeń jest bez wątpienia rozmiar, ale także możliwości, które nam proponują. Tego typu urządzenia chłodzą powietrze, osuszają oraz wentylują pomieszczenie, mogą również pracować w różnych trybach, np. chłodzenia i grzania. Wybierając model do swojego domostwa, należy przede wszystkim uwzględnić gabaryty pomieszczania, stopień jego nasłonecznienia, liczbę okien, drzwi oraz liczbę osób przebywających w pomieszczeniu. Parametry te, wbrew pozorom, istotne, albowiem niewłaściwie dobrany klimatyzator nie spełni oczekiwanych funkcji.

ale klima

Przeciwstawieniem klimatyzacji mobilnej są klimatyzatory stacjonarne. Montaż klimatyzacji opiera się wtedy na whttp://www.aleklima.pl/klimatyzatory/montaz-klimatyzacji efekt uzależniony jest od zasobności naszego portfela, ponieważ im bardziej niewidoczna i efektywna klimatyzacja, tym więcej będziemy musieli zapłacić za jej montaż. Jednak nie zapominajmy, że klimatyzacja stacjonarna będzie nam dłużej służyła niż klimatyzatory przenośne oraz jest skuteczniejsza.

W celu stworzenia bariery dla powietrza ”przychodzącego” z zewnątrz, możemy nad drzwiami (albo z boku) założyć kurtyny powietrzne (zobacz naszą ofertę). Kurtyny doskonale odnajdują się w pomieszczeniach, w ktzobacz naszą ofertęeranie drzwi sprawia, iż temperatura szybko ulega niekorzystnej zmianie. To funkcjonalne rozwiązanie dla lokali o użyteczności publicznej.