Gdy chcesz mieć u siebie industrialny klimat

Ściany z betonu? Tak! Nowy trend częściej spotykamy w Polsce. Najlepiej komponuje się ze skandynawską bielą – dużymi, otwartymi i jasnymi przestrzeniami. Poszukujesz pomysłu na aranżacje z betonową ścianą? Polecamy nasz tekst!

beton we wnętrzu

Autor: Runtal
Źródło: Runtal
Jednym z miejsc, w których ściana z betonu będzie świetnie wyglądać jest łazienka. Całość możemy wykończyć białymi płytkami, zestawionymi z szarymi płytkami na podłodze. Jedną ze ścian zostawiamy w stanie surowym, albo ozdabiamy ozdobnym tynkiem, który można znaleźć w większości sklepów z materiałami budowlanymi. Wyszukajmy tylko tynk wodoodporny! Dobrze zrobimy komponując ścianę z białą ceramiką łazienkową. Do tego tylko pozostaje nam skomponować metalowe dodatki. Gotowe! Ściana z tynku będzie również ciekawie wyglądać w salonie. Mamy opcję wykonania takiej ściany tradycyjnie, albo wyłożenia ścian dużymi betonowymi płytami. Wszystko zależy od tego, jaki ma być efekt. Zwróćmy uwagę, że do szarych, tynkowych ścian będą dobrze wyglądać zarówno stonowane dodatki w ciemnych kolorach, jak i intensywne, żywe odcienie – żółć, pomarańcz, czerwień. W aranżacjach, na które powołuje się lou na swoim blogu (betonowe ściany w mieszkaniu ) dominują właśnie takie odważne zestawienia. Pamiętać należy, że taka betonowa ściana wprowadzi do wnętrz swego rodzaju surowość i chłód. Z tego powodu doskonale nadaje się ona np. do pomieszczeń biurowych.

Masz spory kłopot z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twego kłopotu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona meble promocja.

Tylko od nas zależy, czy zdołamy ocieplić przestrzeń dodatkami – dywanem, krzesłem czy ciekawym obrazem na ścianie. Ważne by były w żywych, pozytywnych barwach!