Montaż sufitu podwieszanego z oświetleniem typu ledowego

Wyjątkowo atrakcyjne aktualnie są podwieszane sufity. Stylowo się przedstawiają we wnętrzach, dorzucają mu nowoczesności i stylu. Oferują jednak jeszcze masę innego rodzaju funkcji, o jakich nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę. Jakim sposobem umieścić go w swojej przestrzeni?

LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Sufity podwieszane montuje się w pomieszczeniach zazwyczaj po to, aby zataić w nich kable wentylacyjne, elektryczne jak i zastosować oświetlenie. Wysublimowane, niewielkie oprawy oświetleniowe wpuszczane w sufit to poprawny sposób w podobny sposób na oświetlenie kluczowe jak i akcentujące – więcej . Co będzie nam potrzebne do sporządzenia takiej wystroju u siebie w domu?

Płyta gipsowa, profile stalowe do montażu suchej zabudowy, narożniki aluminiowe do płyt gipsowych to wymóg. Do tego będą nam potrzebne wkręty do płyt gipsowych, kołki (link kołek drewniany) tudzież wkręty do kątów, gips szpachlowy. Do zainstalowania oświetlenia akcentującego LED potrzebuje się też posiadania sprzętu elektroinstalacyjnego,mianowicie żarówki LED, oprawy wpuszczanej do sufitów podwieszanych jak również przewodu elektrycznego.

Naturalnie nie wspominamy o narzędziach podstawowych, które z góry zakłada się, iż każdy majsterkowicz ma. Czynności zaczynamy od wskazania w mieszkaniu położeń montażu profili i płyt gipsowych. Profile konstrukcyjne przykręcamy do ścianki całoszklane w powołanych miejscach. Do zainstalowanej budowy przykręcamy powycinane pasy płyty gipsowej.

Przed głównym montażem płyt musimy podprowadzić instalację elektryczną do konstrukcji. Szpachlujemy bruzdę w tynku jak również konstrukcję z płyt gipsowych. Przed szpachlowaniem należałoby dokonać w płytach gipsowych otwory pod obwoluty oświetleniowe i poprowadzić do nich przewody zasilające. Malujemy i montujemy oprawy a także gniazda do żarówek.

Diody LED

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju eleganckie wykończenie jakim jest sufit podwieszany nie jest drogim niuansem – witryna www. Zdoła nadać wnętrzu oszałamiający i oryginalny charakter, jaki nie jednego zafascynuje.

Oświetlenie LED nadaje tajemniczości. Tego typu miłym i nie niezmiernie kłopotliwym akcentem można wykończyć przestrzeń, a wskutek tego nie narazić nadzwyczaj portfela.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,