Wraca moda na popularne w dawnych latach sztuczne kwiaty?

Sztuczne kwiaty. Wielki powrót czy sprytne ułatwienie? W latach 80 niesłychanie modne i cieszące się powodzeniem. W dzisiejszych czasach z kupnem żywych kwiatów nie ma problemu nawet w środku zimy. Z jakiego powodu więc obserwujemy wielki comeback sztucznych roślin? Sztuczne kwiaty, jeszcze niedawno o agresywnych, nienaturalnych kolorach – dziś do złudzenia przypominające te prawdziwe, wzbogacając designerskie domy i znane firmy.

kwiat

Autor: Bruce Ruston
Źródło: http://www.flickr.com

W hurtowniach florystycznych oczarowują nas swym wyglądem sztuczne kwiaty doniczkowe, cięte – gotowe do kwiatowych kompozycji, a także krzewy i drzewka. Na czym polega ich przewaga? Nie trzeba ich podlewać, ani stosować odżywek. Mogą stanowić przyjemny dodatek dla pomieszczeń, które nie dysponują wystarczającą ilością naturalnego światła do hodowania żywych kwiatów, np. w łazienkach. Takie rośliny nie przekwitają i nie straszne im szkodniki i choroby. Wyprodukowane z dobrej jakości materiałów kwiaty sztuczne, potrafią przetrwać długi czas.

Zaciekawiły Cię notki opisane w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj także przewietrzanie analogiczne wiadomości, tyczące się tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do kolejnej witryny.

Choćby biorąc pod uwagę te argumenty, warto przyjrzeć im się z większą uwagą. Jedyną ich wadą jest to, że nie wydzielają zapachu. Jednak ich urok potrafi nam zrekompensować tę stratę.

Wszelakie gatunki roślin, odwzorowywane z natury przez producentów ozdób tego rodzaju, przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Sprzedawane obecnie kwiaty sztuczne, oczywiście te wykonane przy użyciu odpowiedniej technologii i z wielką starannością, powinny skusić do ich zakupu nawet najbardziej wybrednych kupców. Sztuczne rośliny dobrze sprawdzają się w biurach, hotelach czy sklepach, w związku z tym co roku gdy nadchodzą jesienno-zimowe miesiące, rośnie popyt na sztuczne kwiaty doniczkowe, których zielony kolor rozjaśnia nadchodzące bure i deszczowe miesiące.

sztuczne kwiaty

Autor: Blondin Rikard
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo badania przeprowadzane przez firmy marketingowe wykazują, iż pomieszczenie, które jest odbierane jako pozytywne, miłe dla oka, ozdobione dużą ilością roślin sprawia, że ludzie nie tylko chętniej w nim przebywają, ale również chętniej finalizują w nich transakcje i robią zakupy. Dlatego popularność sztucznych roślin stale wzrasta. Bardzo ważną kwestią jest to, by kwiaty bez względu na parę dnia i roku wyglądały pięknie i bez zabrudzeń, tylko wtedy będą pełniły godnie swoją reprezentacyjną funkcję. Dlatego aby otrzymać zamierzony efekt należy o nie właściwie dbać i pielęgnować, pamiętajmy o tym.