Dekorowanie przestrzeni w salonie

Salon, podobnie jak każde inne pomieszczenie, można urządzić na dużo różnych sposobów. Dobór wszelkich elementów do salonu zależny jest od mieszkańców. Na dzień dzisiejszy w sprzedaży jest tak wielki wybór mebli i innych akcesoriów, że każdy może stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Rzecz jasna wymaga to jakiejś wiedzy i gustu, jednak generalnie nie jest to trudna czynność. Wystrój wnętrz wchodzi również w zakres obowiązków niektórych profesji, między innymi dekoratora wnętrz.

Salon meblowy

Autor: w00kie
Źródło: www.flickr.com
Propozycje różnego rodzaju aranżacji do pokoju dziennego można znaleźć w różnych miejscach. Będą to między innymi specjalne czasopisma poświęcone tej tematyce.dalej ozdobne tynki wewnętrzne ozdobne tynki wewnętrzneNa dzień dzisiejszy jednak najchętniej sięga się do źródeł w Internecie, których jest bardzo dużo. Wszelkie strony, fora i blogi na temat aranżacji domów zawierają dużo informacji na temat rozwiązań także w aspekcie pokoi dziennych. Podane są tam wyznaczniki różnych stylów, w których to pomieszczenie może być zaaranżowane.

Styl nowoczesny
Jednym z najchętniej wybieranych aktualnie stylów jest styl nowoczesny. Posiada on zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, w tym też w pokoju dziennym. Nowoczesny salon często kojarzony jest z pomieszczeniem stanowiącym jedność z kuchnią i rozgraniczonym od niej charakterystyczną „wyspą”. To rozwiązanie jednak nie zawsze się sprawdza i jego powszechność powoli się zmniejsza. Styl nowoczesny stawia przede wszystkim na minimalizm. Objawia się on w każdym aspekcie wykończenia, a zatem w ilości dodatków, wykorzystanych tworzywach czy barwach. Salon w stylu nowoczesnym zazwyczaj urządzony jest w jasnych barwach takich jak biel czy beż. W pomieszczeniach w stylu nowoczesnym spory nacisk kładzie się również na przestrzeń, otrzymaną poprzez ograniczenie ilości umeblowania. Więcej tutaj stylowe meble do salonu.

Styl orientalny

meble w sklepie meblowym

Autor: Monika Ďuríčková
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym nagminnie spotykanym stylem jest styl orientalny.

Nie ociągaj się – jeśli chcesz przestudiować dalsze newsy (www.multiinstal.pl/strefa-dystrybutora/) na ten niezwykle interesujący temat, to kliknij w link pod spodem i przejdź do następnego artykułu.

Oparty jest on przede wszystkim na zastosowaniu części wystroju typowych dla innych kultur. Wielkie znaczenie mają tutaj kraje azjatyckie. Wykorzystuje się materiały charakterystyczne dla innych krajów; charakterystyczne jest zastosowanie na przykład drewna bambusowego. Aranżacje salonu w stylu orientalnym nierzadko zawierają rozmaite rzeźby i malowidła orientalne, meble w tym stylu i egzotyczne ozdoby.