Odkryj w jaki sposób możesz wybrać idealne drzwi do swego domu.

Jeżeli chcesz nabyć nowe drzwi do swojego domu czy mieszkania powinieneś postępować według pewnych zasad. Dzięki nim Twój wybór zawsze będzie strzałem w dziesiątkę.

Pierwszy krok: otwór drzwiowy

Drzwi Invado

Autor: Invado
Źródło: Invado

Pierwszą czynnością, którą należy zrealizować jest pomiar otworu drzwiowego. Mierzysz go w trzech miejscach: na samym spodzie, w środkowej części i na samej górze. Być może zastanawiasz się: po co musisz marnować swój cenny czas na wskazane pomiary. Sprawa jest prosta. Dzięki dokładnym pomiarom, masz pewność, iż po kupnie drzwi, nie czeka Cię niemiła niespodzianka i ponowna wyprawa do sklepu. Ponadto z trzech wymiarów bierzesz pod uwagę ten najmniejszy. Umożliwi Ci to dobór standardowych drzwi o świetle przejścia: 60,70,80, 90 i więcej centymetrów.

Kolejnym równie ważnym krokiem jest zmierzenie grubości ściany. Ją także mierzymy w trzech miejscach. Uważaj! Nie sugeruj się wymiarami podanymi na planie mieszkania, bo jest bardzo prawdopodobne, że odbiegają one od stanu rzeczywistego. W tym przypadku, nawet drobna pomyłka może wiązać się z tym, że ościeżnica regulowana nie obejmie nam muru. W trakcie zakupu drzwi sprzedawca prawdopodobnie zapyta się nas o sposób zamontowania skrzydeł drzwiowych. Chodzi o to, czy drzwi mają być prawe, czy lewe.

Czy odnalazłeś wymagane informacje na opisywany temat? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ale nie mniej interesujące będą dane na niniejszym portalu. Wówczas przejdź tam (https://www.slubnystyl.pl/wypozyczalnia.html).

Przy zakupie bardzo istotne jest to, czy nasze drzwi będą otwierać się na zewnątrz, czy do środka. Sprawa ta jest oczywista jedynie przy wyborze drzwi do łazienki. Tutaj – według przepisów – drzwi muszą otwierać się na zewnątrz. W wyborze drzwi do innych pomieszczeń nie mamy już żadnych ograniczeń – warto zobaczyć.

Zawiasy regulowane

Drzwi wewnętrzne

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Przy wyborze drzwi szalenie istotną rzeczą są zawiasy. Należy pamiętać, że rodzaj zastosowanych zawiasów jest uzależniony od surowca, z którego są wykonane drzwi, a także od ich ciężaru i konstrukcji.
Na rynku dostępne są zawiasy nawierzchniowe, z regulacją w trzech płaszczyznach. Używamy ich w drzwiach przylgowych. Zdecydowanie nowocześniejszym i kosztowniejszym rozwiązaniem są zawiasy chowane, montowane w drzwiach bezprzylgowych. Jaki jest atut takiego rozwiązania? Dzięki temu, że zawiasy są ukryte w opasce maskującej, efekt estetyczny jest lepszy. Drzwi tworzą jednolitą płaszczyznę.

Pamiętajmy, iż zawiasy można regulować. Nawet najlepsze drzwi po jakimś czasie wymagają naszej uwagi. Z jakiego powodu? Zdarza się, iż dolna krawędź skrzydła zaczyna „szurać” po podłodze lub skrzydło przestanie prawidłowo przylegać do ościeżnicy. Co w takim wypadku trzeba zrobić?

Naprawa takiej awarii jest bardzo prosta. Metody regulacji różnią się w zależności od rodzaju zawiasów. Jeśli chcesz dobrze zamieścić skrzydło w poziomie, a posiadasz najprostsze zawiasy, wystarczy, że wkręcisz lub wykręcisz gwint zawiasu do – z ościeżnicy. Natomiast gdy dostrzeżesz, że Twoje drzwi potrzebują korekty w pionowym ustawieniu, wystarczy, że użyjesz podkładek.

W nowszych zawiasach wystarczy, że dokręcisz lub odkręcisz dwie śruby, które najczęściej umiejscowione są pod plastikowymi zaślepkami. Trzeba pamiętać,że regulację w pionie należy przeprowadzać wyłącznie po wcześniejszym zamknięciu drzwi. Istnieją również zawiasy 3D, w których odkryjemy aż cztery otwory regulacyjne.

Jeżeli chcemy wybrać odpowiednie zawiasy, możemy wspomóc się też Internetem, wpisując na przykład: zawiasy regulowane, a przekonamy się, jak duży wybór mamy w tym obszarze. Pamiętaj, że przy zakupie drzwi najważniejszy jest właściwy pomiar parametrów. Jeżeli wykonasz go prawidłowo wybór drzwi będzie czystą przyjemnością.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,