Jakie lampy do domu?

O tym, jak istotną rolę w naszym życiu pełni światło, wie każdy. Nie każdy jednak wie, jakie znaczenie ma dla nas dobre oświetlenie wnętrz w których funkcjonujemy. Najbardziej problematyczny jest salon.

Tu spędzamy najwięcej czasu, bawimy się z dziećmi, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga dlatego szczególnego zainteresowania. Szczególnie kiedy zdecydowaliśmy się na ciemny kolor ścian i mebli. Idealnie sprawdzą się lampy stojące i kinkiety: po jednym z każdej strony

nocna lampka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

kominka lub okna. Jeśli pokój dzienny jest duży i dodatkowo połączyliśmy go z kuchnią – oświetlenie podkreśli nam kącik do długich rozmów i odpoczynku.

Pokój naszych latorośli to miejsce zdobywania wiedzy, odpoczynku, spotkań towarzyskich. Dlatego tak istotną funkcje pełni oświetlenie górne. Dobrym rozwiązaniem może być centralnie umieszczona lampa sufitowa lub system reflektorów na szynie. Maluchy lubią bawić się na podłodze, malować a nawet pisać. Górne światło niech więc będzie jak najbardziej zbliżone barwą do naturalnego.

Najmłodsze dzieci często boją się ciemności i lubią zasypiać przy zaświeconym świetle.

Jeśli w znajdującym się tutaj wpisie nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (http://www.sklep.kaja-glass.pl/blog/86_szklane-wazony-z-bezbarwnego-czystego-szkla) jeszcze jeden tekst.

Wspaniale sprawdzą się lampki nocne, które poza zapewnieniem spokoju maluszkowi, umożliwią rodzicom czytanie bajek na dobranoc. Lampki nocne dla dzieci znajdziemy w wielu wzorach i barwach: designerskie, z funkcją włączenia odgłosów natury – wybór jest imponujący.

W odpowiednio oświetlonej kuchni będzie się nam gotowało, jadło i piło poranna kawę wyjątkowo przyjemnie. Warto więc zamontować więcej punktów oświetlenia. Na oświetlenie kuchni () nadają się lampy sufitowe i świetlówki. Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są konieczne – inaczej nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy. Dodatkowo możemy też lampę na dłuższym kablu powiesić nad stołem kuchennym. W sieci znajdziemy sporo sklepów z lampami, które idealnie zaprezentują się zarówno w stonowanych jak i minimalistycznych mieszkaniach. Oferują fachową pomoc w kwestii oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję błyskawicznych zakupów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,