Jak samemu zamontować klimatyzację? Czy jest to w ogóle możliwe? Zobacz, jak to wygląda

Marzysz o klimatyzacji w domu? Chciałbyś nie przejmować się nawet największymi upałami? Jeśli tak, korzystnie zainwestować w odpowiedni sprzęt. Jednocześnie możesz sam zdecydować się na montaż klimatyzacji. Zobacz, jak to zrobić?

klimatyzacja w pomieszczeniu

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, wielu z nas nie będzie się tym samodzielnie zajmować, więc w tejże sytuacji trzeba wynająć specjalistów, jak montaż klimatyzacji warszawa. Dla chcących jednakże nic trudnego, co potwierdzi nasza instrukcja. Z początku przygotujmy właściwe narzędzia. Solidna wiertarka to podstawa. Jeśli nie mamy tego rodzaju w domu, a nie planujemy zakupić jej tylko z powodu tej okazji, to jesteśmy w stanie wypożyczyć wiertarkę ze specjalnej wypożyczalni. Jest jeszcze alternatywa w postaci młotka albo przecinaka. Ponadto musimy mieć także śrubokręt oraz klucz imbusowy, oraz miarkę i poziomice.

W tym momencie, mamy już dobrany klimatyzator oraz wszystkie ważne narzędzia. W następnym etapie powinniśmy zadecydować, w jakim miejscu co ma być zamocowane. Nasz klimatyzator http://www.cik-wisniewski.pl/nasza-ofertatrznej i wewnętrznej. Zasada montażu jest dość logiczna: jednostkę wewnętrzną należy zainstalować tak, żeby chłodne powietrze rozchodziło się swobodnie po pomieszczeniu, zaś jednostkę zewnętrzną jak nazewnictwo wskazuje, należy zamontować na zewnątrz. To dosyć ciężki etap. Jeśli chodzi o rurki freonowe, to po montażu jednostki wewnętrznej, należy przystąpić do kolejnego kroku, jakim jest montaż specjalnego korytka. W nim znajdą się rurki i przewody elektryczne. Rurki muszą być odpowiednio zaizolowane, a później poprowadzone przez ścianę. Muszą być ułożone w korytku, tak żeby nie były za mocno powyginane.

budynek i klimatyzacja

Autor: CWCS Managed Hosting
Źródło: http://www.flickr.com
Potem należy zrobić podłączenie elektryczne. Przed instalacją powinniśmy zwrócić uwagę na wymogi bezpieczeństwa. Jednostkę wewnętrzną oraz zewnętrzną należy połączyć kablem elektrycznym, jaki jest dołączony do zestawu. W czasie podłączenia musimy zastosować się do wskazówek na skrzynce zaciskowej, czyli znaleźć odpowiedniki kolorystyczne oraz przewody zarządzania pompą ciepła.

Kliknij ten odnośnik, a wtedy zdobądź więcej szczegółów odnoszących się do analizowanej w tym materiale treści. Uzyskasz wtedy szerszą wiedzę.

Na koniec zostaje odpowietrzanie, najtrudniejszy etap, ponieważ wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu. Jest nią pompa próżniowa. Działanie to musi usunąć wilgotne powietrze z wymiennika ciepła w jednostce wewnętrznej, gdyż może być bardzo szkodliwe dla funkcjonowania klimatyzatora.