Czy korzystnie inwestować w szafę do zabudowy? Jakie są jej plusy i minusy, co warto wiedzieć?

Szafa jest jednym z najbardziej istotnych mebli w twoim domu. To w niej trzymasz całą swoją odzież, które tak starannie dobierasz. Szafa to też inne pomieszczenia, szczególnie kuchnia, w tym miejscu jest nieodzowna. Powinniśmy więc dobrze zastanowić się nad doborem tego mebla.
Standardowe szafy wolnostojące sprzedaje się przeważnie w komplecie z regałami i komodami, tworząc jednolite zestawy do zabudowy wnętrz.

moja wymarzona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, jeśli jest potrzeba kupienia samej szafy, nie będziemy mieli z tym większego problemu. Producenci gwarantują wiele modeli, jakie nie wchodzą w skład całości. Jednak czy szafa wolnostojąca jest bardziej właściwym rozwiązaniem od tej do zabudowy? Czym różnią się zwykłe szafy od tych do zabudowy? Takie szafy do zabudowy, czyli po prostu wnękowe, to najzwyczajniej szafy robione na wymiar oraz na stałe, przykładowo szafka na wymiar do kuchni – na wymiar do kuchni. Tego rodzaju mebla nie przesuniesz, ponieważ jego cała konstrukcja opiera się na ścianach oraz suficie, a w konsekwencji jest do nich przymocowana. Szafy wolnostojące, jak samo nazewnictwo wskazuje, stoją samodzielnie i są mobilne, więc zawsze możemy je przesunąć.

Szafy wnękowe dostosowane są do wymagań zamawiającego. Wytwarzane są na wymiar, czyli idealnie dopasują się do miejsca, w którym chcesz je umiejscowić.

Nie masz pewności, jaki inny portal publikuje równie przydatne artykuły? Kliknij i zerknij na witrynę, do której link jest tutaj.

Nie będziesz mieć problemu z brakującymi albo wystającymi elementami. Materiały, z których są wykonane, również leżą w gestii zamawiającego. Możesz wybrać rodzaj i kolor drewna bądź metalu. Decydujesz, jakie drzwi będą dla ciebie wygodniejsze: przesuwane czy otwierane w standardowy sposób.

Zawartość tego rodzaju szafy, co oznacza wszelkie półki, przegródki czy wieszaki ustala klient. Przystosuj ich ilość i wielkość do swoich potrzeb. Każda półka może mieć inny rozmiar, a wieszaki mogą być zlokalizowane na różnych wysokościach. To bardzo komfortowe ze względu na różnorodność wymagań każdego z nas.

Z pewnością jednym z największych minusów szafy wnękowej jest jej cena. Za taką szafę do zabudowy należy zapłacić dużo więcej niż za wolnostojącą. Co więcej, nie możemy jej już przesunąć, co wpływa na to, że trzeba być w stu procentach pewnym takiego rozwiązania. Jeżeli często zmieniasz wystrój pokoju czy kuchni, to będzie ona z pewnością kiepskim rozwiązaniem. Szafy wnękowe są masywniejsze i mogą wyglądać nieco topornie, a to z powodu przestrzeni którą zajmują.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,