Podstawowe informacje o płytach meblowych czyli jak własnoręcznie zrobić meble dla siebie

Do niedawna jeszcze wykonanie swoich mebli było związane z koniecznością posiadania pewnych umiejętności i urządzeń. Wiązało się to z tym, że meble robiono z litego drewna, a jego obróbka jednak prosta nie jest i wymaga sporo wiedzy. Bardzo rynek stolarski zmieniło pojawienie się płyt wiórowych, to właśnie one zostały głównym materiałem do produkcji mebli.

meble do kuchni

Autor: KAM
Źródło: KAM
Płyty wiórowe nie tylko są proste w montażu i obróbce, ale dają także duże możliwości wzornicze. Produkowane są one w kilkuset najróżniejszych wersjach, naśladujących nie tylko najpopularniejsze gatunki drewna takie jak buki, sosny czy dęby, ale również egzotyczne, typu mahoń czy limba. Dzięki temu projektanci mają dużo możliwości, zwłaszcza że bez żadnego problemu różne wersje kolorystyczne płyt można łączyć ze sobą, tworząc interesujące kompozycje. Większość płyt sprzedawanych w sklepach meblowych posiada typową grubość 18 mm, dzięki temu zapewniona jest wygoda projektowania i uniwersalność. W części zastosowań można wykorzystać płyty kilka milimetrów cieńsze, część kolorów można też kupić w grubej wersji.

Co prawda płyty meblowe produkuje się w dość dużych arkuszach, to w praktycznie każdym zakładzie stolarskim oferującym cięcie płyt meblowych można je zakupić w dowolnym rozmiarze ( : tworzenie mebli dopasowanych do potrzeb klienta). Poza tym oferowane są usługi oklejania – polegają one na naklejeniu na widocznej krawędzi odpowiedniej papierowej lub plastikowej okleiny.

Płyty stolarskie

Autor: Schoschie
Źródło: http://www.flickr.com/photos/schoschie/8821182/sizes/o/
Dzięki temu w zasadzie każdy, kto ma jakieś pojęcie o majsterkowaniu, bez większego problemu zrobi jakieś meble dla siebie (). Trzeba je rzecz jasna zaprojektować, lecz wiedząc, jaką płyty mają grubość nie będzie raczej większego problemu z obliczeniem, jakie poszczególne elementy będą musiały mieć rozmiary. W zakładzie stolarskim podaje się długości poszczególnych kawałków, i po kilku dniach można odebrać je oklejone i przycięte.

Wszystkie najbardziej istotne informacje posiada nasza witryna (https://ocieplaniepianapur.pl/nasze-uslugi/ocieplanie-poddaszy-katowice/). Zobacz, czy byłaby dla Ciebie użyteczna, a szukając różnych informacji z pewnością trafisz ponadto na coś ciekawego.

Do skręcania szafek służą specjalne rodzaje śrub zwane konfirmatami, wymagają one zastosowania specjalnego wiertła, ale bez problemów można je również w większości sklepów stolarskich zakupić.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,