Jak efektywnie wykończyć pokój dla dziecka Parę praktycznych porad dla świeżo upieczonych rodziców i nie tylko

Kiedy właśnie urodziło Ci się dziecko lub z trochę większymi dzieciakami przeprowadzacie się do innego mieszkania, na pewno jest to rewelacyjna okazja do tego, żeby kupić nowe mebelki do pokoi swoich dzieci oraz zastanowić się, jak właściwie wystrój tego pokoju ma wyglądać. Powinno być między innymi ładnie, a dodatkowo oczywiście bezpiecznie. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym i świadomie zaaranżować pokój dla swoich dzieci?Przede wszystkim powinniście pamiętać, że w pokoju dla dzieci powinny być wyraźnie rozdzielone trzy strefy – strefa do spania, strefa do zabawy oraz strefa do nauki.

łóżko

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli od najmłodszych lat pociecha przyzwyczai się do takiego podziału, później nigdy już nie będzie miało problemów dla przykładu z nieodkładaniem rzeczy na swoje miejsca. Rozdzielenie takich stref bez wątpienia spowoduje, że dziecko będzie czuło się we własnym pokoju o wiele bardziej bezpiecznie.

Kliknij ten link oraz zobacz w treści (http://www.homeandliving.pl/laweczki-i-siedziska-tapicerowane/) opublikowany w tamtym miejscu tekst. Są w nim dodatkowe wiadomości. One również analizują taką problematykę.

Sporo uwagi musicie poświęcić szczególnie na sferę odpoczynki i spania – musicie wybrać swojemu dziecku tak wygodne łóżeczko jak tylko się da.

Najlepiej jeżeli zaangażujecie dziecko do wyboru łóżeczka – łóżka dziecięce czasami różnią się bardzo od siebie, a na dodatek jeśli dziecko samodzielnie wybierze sobie łóżko, wtedy kategorycznie nie będzie marudziło na to, że musi na nim spać. Jeśli urządzacie pokój, w którym będzie mieszkać więcej niż jedno dziecko, wówczas możecie zastanowić się nad zakupem łóżka piętrowego. Łóżko piętrowe to nie tylko wielka oszczędność miejsca w pokoju, ale również – a może zwłaszcza – spełnienie marzeń chyba każdego dziecka. Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o takim łóżku?

łóżko

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście jeśli zamierzasz kupić takie łóżko, Twoje pociechy muszą być już odrobinę starsze – pamiętaj również o tym, żeby dokładnie zabezpieczyć górną część łóżka. W sferze do zabawy najlepiej będzie umieścić puchaty dywan, na którym dzieci będą mogły się bawić. Pamiętaj, żeby od dziecka uczyć swoje pociechy porządku i w sferze zabawy umieść kosze na zabawki. Wybieraj meble tak, aby były zrobione z miękkich materiałów – obecnie można znaleźć mebelki dla dzieci wykonane przykładowo z kauczuku. Takie surowce bez wątpliwości sprawią, że będziesz czuć się o wiele bezpieczniej i nawet będziesz mogła spuścić swoje pociechy z oka w czasie zabawy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,