Kim jest inżynier kontraktu oraz czym się trudni?

Rynek inwestycji budowlanych coraz szybciej się rozwija, toteż nieraz zatrudniany jest inżynier kontraktu. Choć nazwa wskazuje na jedną osobę, tak naprawdę jest to grupa wyspecjalizowanych pracowników, którzy nadrzędnymi uczestnikami dokonywanego procesu budowlanego. Z jakich ludzi złożona jest niniejsza grupa?

elektryk, inżynier, monter

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym, najistotniejszym jej członkiem, jest inżynier rezydent, jaki powinien bezustannie przebywać na terenie budowy, aby nadzorować wszelakie prace. Kolejnymi członkami zespołu specjalistów są inspektorzy nadzoru oraz specjaliści parający się konkretnymi sprawami, w zależności od specyfiki zleconego projektu. Czym precyzyjnie zajmuje się przedstawiany inżynier kontraktu?

Nade wszystko jest to nadzór techniczny, który pozwala kontrolować czy wszystko jest wykonywane zgodnie z założeniami i czy urzeczywistnia ustalone normy. Do najważniejszych należą procedury unijne, współcześnie bowiem wiele inwestycji realizowanych jest z finansnadzór inwestorski we Wrocławiubytych z UE. Inżynier kontraktu ma za zadanie właściwie zarządzać pieniędzmi, aby nie okazało się, iż skończyły się długo przed zakończeniem zamierzonych działań. Jakość wykonania działań nie może odchodzić od założeń, w innej sytuacji klient, dla którego realizowana jest konkretna inwestycja, może nie odebrać projektu. Należy wykonać na przykład badania wytrzymałościowe, jakie umożliwiają się upewnić, iż wszystko przebiega według założeń – wejdź tutaj. Poza nadzorem technicznym istotny jest także monitoring nad całą dokumentacją. Bez dokładnego pilnowania formalności nie da się dzisiaj obyć w żadnej branży, również w branży budowniczej.

Przyjmując inżyniera kontraktu mamy pewność, że instytucja zostanie zakończona sukcesem i będą zrealizowane wszelkie wymagania danego kontraktu, zawartego z zainteresowanym. Inżynier kontraktu to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest szczegółowe doglądanie inwestycji budowlanej.

Znajdź firmę, jaka wynajmuje takich specjalistów, upewniając się, że posiadają oni odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, by świadczyć takie usługi. Muszą także mieć należyte uprawnienia, umożliwiające wykonywanie zleconych zadań, by inwestycja budowlana została zakończona zgodnie z terminem.