Oryginalny styl art deco w Twoim mieszkaniu

Propozycji na urządzenie gustownego, nowoczesnego mieszkania jest dziś niemało. Jeśli chodzi o aranżację mieszkań można wyróżnić wiele stylów. Jednym z cieszących się dziś dużym uznaniem jest nurt art deco – współczesny, gustowny i niepowtarzalny równocześnie. Art deco kojarzymy zazwyczaj w pierwszej kolejności z wyrafinowanym malarstwem.

obraz art deco

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie, jeśli chodzi o art deco obrazy bywają jednym z najistotniejszych wyznaczników tegoż stylu.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany wątek, to przejdź na kolejną stronę (https://www.prownes.pl/projektowanie-aranzacja-piekarni-cukierni/) oraz poznaj inne dane dotyczące takiego zagadnienia. Wciągną Cię całkowicie.

Aczkolwiek ma on swoje odniesienia również w modzie, jak również przy aranżowaniu mieszkań. Aranżacja w tymże stylu cechuje się kilkoma głównymi regułami. Przede wszystkim mieszkania wyposażone w art deco będą harmonijne oraz symetryczne. Przejawia się to dla przykładu w wykorzystaniu geometrycznych figur i linii.

obrazy w stylu art deco

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle na polskich ścianach można zobaczyć martwą naturę, czy impresjonistyczne pejzaże. Ostatnio jednak coraz popularniejsze we współczesnych wnętrzach stają się obrazy akty (doczytaj: Mansart). To kierunek w sztuce współczesnej, jaki kojarzony jest z latami dwudziestymi XX w.. Najogólniej mówiąc dzieła w powyższym stylu charakteryzuje akcentowanie geometrii obiektów jak też kontrastujące z sobą barwy. Obrazy art deco świetnie łączą się z meblami z ciemnego drewna. Nieźle przedstawiają się też w ramach o nieskomplikowanych kształtach wykonanych także z ciemnego drewna. Wyrazista, czasem kontrastująca ze sobą kolorystyka jest cechą specyficzną podobnych obrazów. Żywe odcienie takie jak żółty bądź czerwony zestawia się z białością bądź czernią. Wykorzystuje się przy tym najczęściej jasne, zdecydowane odcienie.

Obrazy możemy dziś nabyć w wielu sklepach. Nierzadko wykonuje się je sposobem druku na płótnie. Obraz wykonany tymże sposobem przedstawia się nadzwyczaj podobnie do prawdziwego malowidła. Nie można tym sposobem odtworzyć śladów po pociągnięciach pędzla. Jeśli chodzi o obrazy art deco nie jest to wada.

Malowidła drukowane są o wiele tańsze od malowanych, miłośnicy sztuki jednakże doceniają malowidła zrealizowane ręką malarza (porównaj ). Jeżeli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej rozchwytywanych twórców tegoż nurtu jest Andrzej Romański, współczesny malarz z Polski, popularny już od lat 70-tych.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,